З ялинкою, але без перлів Філатова: Як у Дніпрі депутати ділили податок і "склеювали" лікарні

Під кінець року Дніпровська міська рада вирішила підкласти свиню великому бізнесу

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
З ялинкою, але без перлів Філатова: Як у…
Фото: прес-служба Дніпровської міської ради

Остання у 2018 році сесія Дніпровської міської ради відбулася, з одного боку, в найкращих традиціях – з ялинкою і благодатним вогнем, який принесли діти до сесійної зали, а з іншого, без традиційних перлів міського голови Бориса Філатова. Так, кілька "уколів" на адресу опозиційних депутатів пролунало, але в цілому обійшлося без перепалок.

"Великий бізнес варто було б і пограбувати"

Передбачалося, що проблемний блок виникне лише один – той, що стосується об’єднання лікарень. Деякі фракції навіть готували заяви під цю тему, проте спочатку депутати несподівано "зачепилися" за питання земельного податку. Депутати мали ухвалити підвищення ставки з 3% до 12% для великих землекористувачів – із площею землеволодінь понад 0,9 га. Виникли побоювання, що якщо встановити такі податки, то ніхто не створить у Дніпрі парк, подібний харківському Парку Горького, оскільки це буде не рентабельно. Крім того, депутати вступилися за автозаправні станції – мовляв, там підземні ємності займають лише 10%, а все інше – то торгівельні точки. Тому варто було б їх прирівняти до магазинів.

Щодо першого питання, то пролунало пояснення, що на рекреаційні зони новий податок не поширюватиметься, а лише на земельні ділянки під громадську забудівлю. Щодо автозаправних станцій, то тут Філатов заявив, що не треба порівнювати малий і середній бізнес з їхніми магазинами з нафтовими гігантами, для яких ці станції ледь не побічний бізнес. Крім того, Філатов пояснив, що дане рішення торкнеться лише двох десятків підприємств. "Ніхто не збирається грабувати великий бізнес, хоча іноді його варто і пограбувати, – сказав Філатов. – Єдина наша мета – щоб великі землекористувачі викупали землю в міста, капіталізували свій бізнес". У підсумку депутати таки підтримали цей проект рішення.

Одних туди, інших – сюди

Питання реорганізації лікарень було гострим, але обійшлося без "жертв". Вісім медичних закладів об’єднали в чотири. За великим рахунком, резонансу набула ситуація навколо дитячої лікарні №2. Її приєднали до дитячої лікарні №6. Туди переїдуть хірургічні відділення дитячої лікарні №2. Інші відділення лікарні №2 переїдуть до міської дитячої лікарні №5.

Майже за місця до сесії була подана петиція щодо скасування такого рішення, а вона вже набрала голоси, хоча до закінчення збору підписів ще п'ять днів. Таким чином, офіційно розглянути петицію мають тільки майже за тиждень після сесії. Під час обговорення питання також пролунало, що трудовому колективу лікарні на загальних зборах було запропонвано написати заяву про звільнення без подальшого працевлаштування.

Іронія долі полягає ще й в тому, що минулого року лікарню №5 через ремонт приміщення тимчасово переселили саме в лікарню №2. А тепер виходить, що перша – тобто №5 – другу просто "поглинула".

У підсумку, за проект рішення проголосували після того, як у сесійній залі озвучили, що скорочення торкнеться лише адміністративного персоналу, позаяк медичний залишиться на своїх місцях. А місто водночас отримає економію близько 30 млн грн. "Можна багато спекулювати. Говорити, що діти більше хворітимуть або звільнять лікарів. Це не так. Ми робимо це вимушено: не лише тому, що центральний уряд скорочує фінансування і субвенцію на медичну галузь, а через те, що для укладання договорів із Національною службою здоров'я України, яка оплачуватиме медичну послугу, потрібно відповідати певним критеріям", – пояснив таке рішення Філатов.

Сьогодні у міськраді Дніпра змушені відмовлятися від багатьох речей заради фінансування – від усіх, крім підтримки комунальних підприємств, бо, як засвідчила сесія, "то святе". А гроші десь брати треба.  На цю галузь у вигляді субвенції з держбюджету виділено лише 200 млн грн на перший квартал. Цього не вистачає навіть на заробітну плату в першому кварталі, на яку необхідно понад 245 млн грн. А загалом ще треба буде дофінансувати з місцевого бюджету на 800 млн грн

Звідси і оптимізація штату лікарень з одного боку, і збільшення податку на землю з іншого. І вже сьогодні зрозуміло, що наповнення міської казни у наступному році стане для керівництва міста головною проблемою у рік місцевих виборів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme