Юрист із фермерським корінням: Що відомо про кандидата в мери Дніпра від "Батьківщини"

Заступник голови Дніпропетровської обласної ради Мгер Куюмчян вперше балотуватиметься на посаду голови міської ради

Юрист із фермерським корінням: Що відомо…

Політична сила Юлії Тимошенко розкрила карти щодо свого висуванця на мерських перегонах у Дніпрі раніше інших парламентських партій, оскільки станом на сьогодні фактично не має альтернативи серед тих, кого можна кинути у бій. Заступник голови Дніпропетровської обласної ради Мгер Куюмчян – фігура з найбільшою впізнаваністю серед усіх. Хіба що дивує певний пафос при формулюванні позиції – "єдиний можливий кандидат". Ніби були варіанти.

Інтрига полягає хіба що в тому, з яким кейсом піде на ці вибори Куюмчян, який більше був зосередженим на роботі в області як заступник голови облради, хоча вже чотири роки і очолює міський осередок "Батьківщини". Поки що все на рівні заяв "я зможу", а от передвиборчої концепції не видно.

Куюмчян – молодий політик і за віком, і за політичним досвідом. Народився він 25 вересня 1987 року у с. Дарпас (Арменія). У семирічному році переїхав до Дніпра, де навчався у приватній школі. Після випуску вступив на юридичний факультет Київського національного університету імені Шевченка. А потім його кар’єра стрімко пішла в гору. Студентом-третьокурсником він став одразу генеральним директором ПП "Абла груп", яке займалося торгівлею рибою та іншими продуктами харчування.

На даний час це підприємство не існує, але його назва дуже подібна ПП "Абла Центр", кінцевим бенефіціаром якого є мати Куюмчяна –Марине Сімонян. Та й контактна інформація обох підприємств схожа – одна й та сама вулиця 20 років Перемоги у селі Степове Дніпровського району. Тільки будинки різні. Спеціалізується підприємство на розведені свиней.

Власне, ні для кого не є таємницею фермерське коріння заступника голови Дніпропетровської обласної ради. Оскільки найбільшим сімейним підприємством є ПП "Сігма", яке теж розводить сімей, а належить батькові політика – Санасару Куюмчяну. Реформуванням цієї фірми разом із батьком і займався Куюмчян після закінчення вишу.

У 2014 році на хвили Революції Гідності Куюмчян прийшов у політику, очоливши громадське об’єднання "Рух розвитку села", і навіть балотувався на виборах у парламент від "Батьківщини" по 39 одномандатному округу на Дніпропетровщині. Проте посів лише третє місце після Дмитра Яроша і Марії Пустової з результатом 10,41% голосів виборців.

Але на той час він уже увійшов до числа керівників обласного осередку партії Юлії Тимошенко, і за рік став депутатом Дніпропетровської обласної ради. У 2016 році очолив міську партійну організацію. Встиг він попрацювати і помічником нардепа на громадських засадах – в Єгора Соболєва і Олександри Кужель.

У 2019 році знову балотувався до парламенту, але вже по списках "Батьківщини", проте його 34-й номер виявився непрохідним.

Куюмчян з 2011 року одружений. Його друга половинка - Злата, працює на ПП "Сігма".

Згідно декларації про доходи, Куюмчян зареєстрований у Києві, але фактично проживає у селищі Слобожанське поруч із Дніпром. Там в нього і земельна ділянка площею 790 кв. м. і будинок 368 кв. м., вартість якого майже 3,7 млн грн.

Пересувається політик, скоріш за все, на автомобілі Mercedes-Benz ML-350 вартістю 478 тис. грн - такий записано в його декларації.

На посаді заступника голови Дніпропетровської обласної ради Куюмчян за рік заробив 368 тис. грн. За ним значиться кредит у "Приватбанку" майже 335 тис.грн, а також 1,12 млн грн він позичив у батька. Дружина заробила у ПП "Сігма" 60 тис. грн.

Великих скандалів за участі Куюмчяна під час перебування у політиці не було. Хіба що згадується епізод у 2019 році, коли по всьому місту були розклеєні на стовпах листівки, де він пропонував долучитися до обговорення стратегії розвитку Дніпра. "Батьківщину" звинуватили у тому, що вона засмічує Дніпро. Втім, скандал швидко вщух.

При президентові Порошенко політична сила Тимошенко увійшла до демократичної коаліції у Дніпропетровській облраді, а Куюмчяну дісталося крісло заступника голови, яке він зберіг навіть після обрання новим головою Святослава Олійника.

Сьогодні Куюмчян, скоріш за все, входить до оточення Тимошенко. Про це свідчить і той факт, що він разом із її тіткою Антоніною Ульяхіною входить до числа кінцевих бенефіціарів сільськогосподарської фірми ТОВ "Євроорганік-Дніпропетровськ".

Щодо своїх перспектив на мерських перегонах Куюмчян поки не висловився, хоча раніше неодноразово заявляв, що знає як керувати містом, оскільки вже п’ять років входить до керівництва області. Втім, зрозуміло, що його важко віднести до політиків-важковиків. Тим більш, що на сьогоднішній день "Батьківщина" не представлена у Дніпровській міській раді, а на парламентських виборах 2019 року набрала по області трохи більше 8%. Тож не факт, що "Батьківщина" взагалі пройде до міської ради і шанси кандидата від цієї партії у боротьбі за посаду міського голови, прямо скажемо, невеликі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"