Осколки з поранених українських Героїв зберігають як докази
Загалом пораненим не дозволяється забирати "залізо", витягнуте з їхніх тіл, на згадку. Але іноді їм це вдається потайки зробити
У лікарі обласної лікарні імені Мечникова в Дніпрі зібралася чимала колекція осколків, що були витягнуті з українських воїнів, що боронять Україну від навали путінських наймитів на Донбасі.
"Тут зібрані кулі і осколки від сучасної зброї, починаючи від стрілецької. Це автоматні кулі, від гвинтівок і ті снаряди, які прилітають на наші позиції і викликають смерті та поранення наших бійців, - зазначив заступник головного лікаря Дніпропетровської обласної кліничної лікарні ім. Мечникова Юрій Скребець. - Тут і товстостінні важкі осколки від артилерії, немагнітні, легкі, але дуже великі - це "Град"".
За його словами, є й фрагменти від "недозволених" 120-міліметрових мін, а також від танкових снарядів та боєприпасів до різноманітних самохідних установок.
Лікарі зазначають, що чим менші осколки, тим вони небезпечніші, оскільки швидкість їхнього польоту дуже велика.
"За 27 місяців роботи нашими лікарями було зроблено понад 3,5 тисячі операцій, перелито 2 тони донорської крові, врятовано 2 тис бійців. Ми цим пишаємося", - розповів головний лікар ОКБ ім. Мечникова Сергій Риженко.
Осколки - не лише пам'ять про врятовані життя, а й речові докази: слідчі органи вилучають осколки для зберігання. Вони служать доказами для встановлення отримання поранення в умовах бойових дій, для встановлення військових злочинів. За сказав головний лікар, у осколках зберігається історія, написана кров'ю.
Зазвичай пораненим не дозволяють забирати на згадку осколки, яких з них витягли. Втім, іноді бійці це, все ж таки, роблять – потайки.
Згодом ці фрагменти смертельної зброї можуть виступити доказами в майбутньому міжнародному суді щодо путинської агресії в Україні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро