Як Вілкул на виборах мерах Дніпра сподівається зіграти на політичній ностальгії

У Дніпрі розігрують карту дежавю на мерських виборах, але навряд ця карта сьогодні козирна

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Як Вілкул на виборах мерах Дніпра сподів…
Фото: сторінка Олександра Вілкула у Facebook

У Дніпрі стали відомі усі претенденти на мерське крісло. Боротьбу вестимуть одразу 14 кандидатів, але лічені політики можуть претендувати на те, щоб скласти конкуренцію чинному міському голові Борису Філатову. Поява на авансцені Олександра Вілкула попри те, що він п’ять років тому вже реально претендував на те, щоб стати очільником міста, все ж таки виглядає несподіванкою.

Ситуація сьогодні, і ситуація у 2015 році кардинально різняться. Тоді Вілкул мав серйозну електоральну підтримку. Багато хто пам’ятав його в якості губернатора. До того ж, тоді було чітке розділення у Дніпрі на тих, хто має проукраїнську позицію, і тих, хто не підтримав Майдан. У першому турі Вілкул виграв, але у другому програв з різницею у 7%. Проте "Опозиційний блок" впевнено виграв вибори до міськради, здобувши найбільшу кількість мандатів.

Таким чином, у 2015 році Вілкул був на коні і вважався впливовим політиком у Дніпрі. Але згодом майже зник з інформаційного простору, і активну діяльність у місті не вів. Його фракція у міські раді розкололася. Більша частина приєдналася до промерської коаліції. Головним мотивом називали те, що нібито Вілкул не пропонує якісних рішень для розвитку міста, а ставить завдання перед депутатами просто заважати Філатову. Звісно, все це більше нагадує політичну легенду, але факт залишається фактом.

Навіть за приблизними розрахунками, яку показає різна соціологія, нині рейтинг Вілкула як мінімум утричі менший, ніж п’ять років тому. І в цьому плані він дуже вигідний Філатову. З одного боку, скласти йому конкуренцію він навряд зможе, оскільки навіть інформаційних ресурсів для цього в нього замало. А з іншого боку, він відбиратиме голоси в іншого опозиційного до Філатова кандидата – Загіда Краснова. Про Сергія Риженка від "Слуги народу" не йдеться, оскільки Вілкул пасеться на іншому електоральному полі.

Не дивно, що Філатов у своїх постах у соцмережах постійно "піарить" Вілкула, наголошуючи, що в нього дежавю з 2015 роком, і він вважає лідера "Блока Вілкула" сильним суперником. Мабуть, це ставка на ностальгію по тим часам, хоча диспозиція перед виборами на даний час геть інша.

У політичних колах Дніпра були впевнені, що Вілкул на вибори міського голови не піде саме з огляду на те, що його реальна популярність у місті вже не та. А якщо колишній губернатор, віце-прем’єр, нардеп і навіть кандидат в президенти посяде, наприклад, четверте місце, то це буде дуже сейрозний удар по його політичній кар’єрі.

Тому найбільш вірогідним здавався варіант, що політик балотуватиметься до Дніпропетровської обласної ради з метою стати її головою, як колись його батько. Крім того, попервах розглядався варіант, що Вілкул йтиме на вибори мера Кривого Рогу. Але після того, як там розставив своїх людей Рінат Ахметов, ця комбінація виглядала не дуже перспективною.

Відсутність чіткої стратегії щодо балотування на мерських виборах у Дніпрі проглядалася і в тому, що тривалий час висіло виключно борди з рекламюпартії. Але потім напевне щось сталося, що змінило вектор дій команди Вілкула. Що саме – про це можна буде зробити висновок під час активної фази передвиборчої кампанії.

"Я маю високу честь балотуватися в мери Дніпра. Тому що вмію і хочу працювати. Тому що добре знаю міське господарство. Тому що я просто не можу підвести і зрадити людей, які мені довіряють. І тому, що я єдиний можу скласти реальну альтернативу Філатову", – заявив Вілкул.

Це дуже схоже на гарну вивіску під намагання переконати виборців у повторенні сценарію 2015 року, але тоді риторика Вілкула була в десятки разів жорсткіша і конкретніша. Навіть за межою коректності. Тепер використовується маска господарника з мінімум опозиційності.

Щодо статків Олександра Вілкула, то в його декларації після складення мандату нардепа значиться дві квартири – у Дніпрі, Києві, а також величезний будинок у Кривому Роз площею майже 450 кв.м.

Вілкул – великий колекціонер, він задекларував 31 картину, 27 ікон, колекцію антикварних документів, в тому числі акції 19-20 ст. у кількості 151 одиниця.

Задекларував кандидат в мери Дніпра і годинники марок Patek Philippe, Vacheron Constantin, Lange and Sohne, Panerai, IWC, F.P. Journe, Rolex, кожен з яких коштує не одну тисячу доларів. А також золоті запонки, ланцюг, браслет і каблучка із дорогоцінного металу з дорогоцінним каменем. Є в його розпорядженні колекція книг у кількості 217 одиниць.

Пересувається політик на автомобілі Chevrolet Express 2008 року випуску вартістю 560 тис. грн і автомобілі Toyota Land Cruiser 2017 року випуску вартістю 1,9 млн грн.

За рік він заробив 672 тис. грн у Верховній Раді, отримав 714 тис. грн у вигляді відсотків по вкладах у банку. На банківських рахунках в нього загалом майже 8,5 млн грн. Понад 3,8 млн доларів У готівці він тримає 384 тис. доларів, 310 тис. євро, 300 тис. грн.

Для Вілкула похід у мери Дніпра стане передусім спробою повернутися до політичного кола Дніпра і здобути хоча б якийсь вплив на місцеві процеси. А щодо мерства – жирне питання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme