Небезпечні опори: Як у Дніпрі стовпи "заважають" ремонту Нового мосту

Протягом місяця з моменту закінчення першої черги ремонту на мості відбуваються майже містичні речі

Небезпечні опори: Як у Дніпрі стовпи "за…

Мешканці Дніпра занепокоєні ситуацією з Новим мостом. З 11 жовтня, коли було офіційно оголошено про закінчення ремонту на одній смузі руху, стали траплятися негаразди. А вартість самого ремонту вже вдвічі перевищила початкові показники.

Водії почали скаржитися, що дорожнє покриття на відремонтованій частині – наче пральна дошка, тож доводиться рухатися повільно. Згодом взагалі почали відбуватися незрозумілі речі. У кінці жовтня одна з електроопір мосту нахилилася.

Однією з версій називали те, що вона не витримала реверсного світлофора, який був до неї прикріплений. У мережі з'явилося багато "фахівців", які доводили, що кріплення самої опори було здійснено неправильно. Проте дніпрян закликали не панікувати. Спочатку опору підперли дошкою, потім – металевою трубою. А згодом на одну ніч перекрили рух і опору, яка вже встигла стати героїнею мемів в мережі, взагалі прибрали.

На жаль, на цьому історія не скінчилася. У ніч з 6 на 7 листопада на мосту була помічена ще одна опора, яка просто лежала поламаною, а реверсний світлофор на одинокому дроті завис на узбіччі. Два подібних випадки впродовж короткого проміжку часу миттєво породили чутки, що міст не відкриють для руху до кінця поточного року, як запевняв заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Слід нагадати, що ремонт Нового мосту переживає вже "друге пришестя" щодо підрядника. Компанію "Мастер-профі" прибрали з об'єкту, а її директора разом з керівництвом компанії-субпідрядника судять за розкрадання 10 мільйонів гривень за рахунок використання більш дешевих і не якісних матеріалів. У травні департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради оголосив тендер, який виграла компанія "Маст-Буд" з Маріуполя. Для порівняння: від початку ремонт Нового мосту коштував 177 млн грн, тепер – 312 млн грн. Але це не все. Були оголошені додаткові тендери на ремонт аварійних балок та інші супутні роботи. Тобто загальна сума ремонту вже досягла позначки 400 млн грн.

Втім, у міській раді Дніпра щодо використання бюджетних коштів на ремонт моста вигадали універсальну відмовку, щоб не коментувати по суті. "Дивіться у "Прозорро", там усі суми є", - заявив Лисенко. Щодо строків завершення робіт, то він заявив, що все буде закінчено вчасно, якщо не підведе погода. Зараз Дніпро оминають дощі, і ніщо не заважає підряднику виконувати роботи. Але якщо стовпи будуть падати і надалі, то міська влада почне "розбиратися", а це може затягнутися.

Поки що і міський голова Борис Філатов, і сам Лисенко перебувають у закордонних відрядженнях, і ніхто з чиновників не ризикує коментувати ситуацію. Разом з тим, хтось таки має прояснити ситуацію і заспокоїти мешканців міста. Хоча все можна традиційно звалити на "попередників" - колишнього підрядника. І витратити ще кілька мільйонів бюджетних коштів на усунення проблем.

Фото: "Відкритий"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook