Як у 2017-му "регіонали" втрачали Дніпропетровщину

Рік, що минає, боляче вдарив по позиціям екс-"регіоналів" у традиційно базовому для них регіоні

Олександр Сашук

"Спусковим гачком" цьогорічних проблем для дніпропетровських "опоблоківців" стала хода на 9 травня у Дніпрі, яка закінчилася бійкою між поліцією, "тітушками" і АТОвцями. Чисельні відеозаписи і фото свідчили про те, що спортивні молодики рухалися саме в колоні, яку очолював один з лідерів "Опоблоку" Олександр Вілкул.

У травні генпрокурор України Юрій Луценко з трибуни Верховної Ради заявив, звертаючись до Вілкула, що "Вони всі ("тітушки". – Ред.) інструктувалися, організовувалися і фінансувалися у вашому штабі на Дніпропетровщині. Особисто паном Вілкулом і паном Колесниковим". Врешті 10 "тітушок" передали до суду, нардепа Вілкула викликали на допити. Втім, крапка у цій справі ще не поставлена, слідство триває.

Наприкінці весни ледь не вся країна обговорювали низку обшуків у підрозділах Криворізької міськради. Заступник мера Євген Удод подався у біга і був оголошений у розшук. Самого міського голову Юрія Вілкула кілька разів викликали на допит, він завжди замість явки надсилав довідку про хворобу.

Також значно похитнулися позиції "Опоблоківців" у Дніпровській міськраді. Так, наприкінці року на розвалинах колись найчисельнішої фракції міськради - "Опозиційного блоку" виникли два нових фракційних утворення – "За життя" і "Наш край". Врешті з 25 депутатів "Опоблоку", обраних у 2015 році, на кінець 2017 року залишилося всього дев'ять. Тепер найчисельнішою фракцією є "Укроп" з 20 "штиками".

Також захиталося крісло під деколи найближчою соратницею Олександра Вілкула - Світланою Єпіфанцевою, яку на початку 2016 року взяв собі у заступники мер Дніпра Борис Філатов. Вже восени 2017 року у проектах рішень Дніпровської міської ради з'явився документ, згідно з яким кількість заступників міського голови скорочується з шести до п'яти. Таким чином, зникала саме посада, яку займає Єпіфанцева. Втім, минуло дві сесії, а даний проект рішення не був включений до порядку денного жодної з них. Тож, або Філатов "помірився" з опальною заступницею, або ж проект рішення може актуалізуватися в подальшому, у більш зручний момент.

"Агромагнат" Вадим Нестеренко кілька років був у керівництві обласної влади під прапорами "Опоблоку" у регіоні, на останніх парламентських виборах пройшов до Верховної Ради від "БПП". Його навіть взяв у радники голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. Втім, скандали навколо імені Нестеренка не стихали, а саме зі згадуванням його зв'язків з іншими "опоблоківцями" у "опікуваному" ним Новомосковському районі. Обраний мер Новомосковська Віктор Літвищенко понад рік перебував за гратами, а містом фактично у ручному режимі керував Нестеренко. Втім, в останній час все більше невдоволення діяльністю нардепа лунало від однопартійців, тож, "своїм" у пропрезидентській партії він так і не став. Доказ тому - під час візиту до Дніпра президент Петро Порошенко, перелічуючи заслуги "своїх" нардепів перед регіоном, ім'я Нестеренка не згадав.

У деяких міськрадах лави "опоблоківців" поменшали через виключення депутатів рішенням політради партії "Опозиційний блок", як це, наприклад було у Кам'янському.

Втім, деякі міста обласного значення на Дніпропетровщині досі залишаються "осередками" "Опоблоку", зокрема, Павлоград і Марганець. Тож, на наступних парламентських виборах восени 2019 року "політична карта" регіону однозначно буде виглядати по-іншому, зі значно меншим засиллям "біло-блакитних" кольорів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро