Удар по Вілкулу: Як Рабінович розколов залишки "Опоблоку" у Дніпрі
У Дніпровській міськраді фракція "Опоблоку" вдруге за поточне скликання зазнала болючого розколу
На сьогоднішньому пленарному засіданні на розвалинах колись найчисельнішої фракції міськради - "Опозиційного блоку" виникли два нових фракційних утворення – "За життя" і "Наш край".
Про створення "За Життя" було чутно вже давно, подив викликали лише імена депутатів, які перебігли під крило до Вадима Рабіновича. Передусім, це В'ячеслав Сергєєв, який протягом останніх років був головним піарником одного з лідерів "Опоблоку" - нардепа Олександра Вілкула. Компанію йому склали Сергій Нікітін, Вадим Рублівський, Олена Стєпанян, та Назарій Постольник.
Об'єднує більшість цих депутатів, крім недавньої партійної приналежності, передусім, відсутність серйозного, або взагалі свого бізнесу. Наприклад, Сергєєв працює завідувачем кафедри в ДНУ, Стєпанян - тимчасово безробітна, Постольник ще минулого року стояв на обліку у центрі зайнятості, а зараз просто найнятий менеджер. Рублівський скоріше виключення з правил, хоча хто знає, як насправді справи з його бізнесом.
Оскільки Вілкул і Рабінович - оба засновували "Опоблок", але кожен зі своїми амбіціями, поки важко прогнозувати, за кого більше буде "топити" новоутворена фракція. Втім, "новий хазяїн" Рабинович таким чином показав здатність ангажувати нових членів до своїх лав на місцевому рівні. Щодо Вілкула, то втрата близьких соратників, звичайно, виявилася для нього ще однією важкою іміджевою втратою. Тим більше, якщо згадати, то ще два роки тому Вілкул був основним опонентом Борису Філатову на мерських перегонах, а вже сьогодні має вдвічі меншу за "укропівську" фракцію. Втім, все може бути не так однозначно, як може здаватися на перший погляд. Важко повірити, що такі близькі соратники, як, наприклад, Сергєєв, взяли й добровільно "підставили" Вілкула-молодшого.
На сьогоднішній сесій була створена ще одна фракція - "Наш край". До неї увійшли депутати з депутатської групи "За Дніпропетровськ", яку у народі прозвали не дуже благозвучно - "ЗАД". Ще раніше саме через цих депутатів й відбувся перший розкол у фракції "Опоблоку", коли після тривалих намагань запустити роботу нового складу міськради вони перейшли на бік так званої промерської більшості. Це - Руслан Вишневецький, Василь Губерт, Олег Григорук, Наталія Демідова, Анжеліка Пелипенко, Сергій Пустовий та Микола Царенко. Плюс один представник "Громадської сили" - Віталій Верба.
Так званим "тушкам" тепер знов доведеться кардинально міняти риторику. Всі пам'ятають, що коли ці депутати перебігли до коаліції Філатова, вони заявляли, що залишаються вірними головним ідеологічним скрепам "Опозиційного блоку" - зокрема, проти перейменування Дніпропетровська. Тепер вони - члени фракції партії, яку тісно пов'язують з Банковою, і змушені будуть пояснювати виборцям свою непослідовність.
Вочевидь, вже незабаром стануть відомі мотиви, за якими "опоблоківці" перейшли до інших фракцій і яким чином внутрішньопартійні "розбірки" вплинуть на розклади у сесійній залі.
Не можна обійти увагою і заяву про вихід з "Опозиційного блоку" Михайла Глікмана. Зважаючи на те, що він не примкнув до якоїсь фракції, залишившись позафракційним, поговорюють, що йому може "світити" якась посада.
Наразі можна констатувати той факт, що мерська коаліція у міськраді зміцніла. Про це свідчить і той факт, що раніше під час голосування за конфліктні рішення ледве набиралися необхідні 33 голоси, то тепер - щонайменше 40. "Рекордний мінімум" на останній сесії – 36.
У тому, що останні події додали позитивного настрою Філатову, свідчить і його поведінка під час останніх сесій. Він усе менше "тролить" політичних опонентів і навіть дозволяє собі ставити на місце соратників. Тобто мерські коаліційні апетити тимчасово задовільнені, але проблема "тушок" залишається актуальною. Адже той, хто перебіг один раз, зробить це й вдруге.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро