Як "невдячні" українці відправили русскій шансон "бомбить" в Вороніж і Тагіл
Анонсований приїзд до України відомого гурту з Росії "Воровайки" був сприйнятий свідомою частиною українського суспульства, як провокація. І "накрився"
Запланований грандіозний тур Україною зірок російського шансону, жіночого гурту "Воровайки" закінчився не менш грандіозним скандалом. Українофобська компанія з трьох жінок, в піснях яких є і про хохлів, і про Порошенка, і підтримка анексії Криму, і навіть погрози "забрати Одесу, якщо буде треба", намагалася замаскуватися під запальних дівчат, але зустріла масовий опір патріотично налаштованого суспільства.
Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Миколаїв мали стати місцем тріумфу гастролерок, про що свідчили афіші на сайтах, які продають білети.
Проте гнів суспільства, який був спрямований не тільки на "Воровайок", але й у бік СБУ через бездіяльність, зростав, немов сніжний ком. Соцмережі вибухнили протестом, і люди почали вимагати скасування концертів. Наприклад, у Харкові місцева організація "Світанок" заявила: "Можемо запевнити, що цей концерт не відбудеться, бо цього не допустить харківська патріотична громада". В Одесі патріоти теж збираються піднімати людей проти концерту російських "Воровайок".
Блогери у соцмережах теж почали широкий наступ проти росіянок.
І це почало приносити свої плоди. Наприклад, у Миколаєві концерт-хол "Юність" скасував анонсований концерт "Воровайок". У столиці у "Жовтневому палаці" заявили, що не прийматимуть гурт "Воровайки". Мовляв, до палацу надходила пропозиція щодо проведення концерту, але керівництво закладу вирішило відмовити. У Харківському Національному академічному театрі опери та балету терміново повідомили, що жодних домовленостей з російськими українофобками не мають. У Дніпрі вже почали повертати гроші за куплені квитки.
Слід зазначити, що представникам російського шансону вже давно тісно у географічних межах "русского мира". Конкуренція завелика, прибутки падають, місцеві жителі бідні і не можуть викладати великі гроші навіть за концерти зірок цього жанру. Тому такі групи, як "Воровайки", сплять і бачать цілі тури по території щедрої України, де можна було б заробити грошенят після новорічних свят.
Наприклад, у місті Пенза на Росії у листопаді 2019 року найдорожчий квиток на концерт групи "Воровайки" коштував лише 1200 рублів (менш ніж 450 грн за офіційним курсом), і це у VIP-ложу, тоді як під час гастролей в Україні за квиток планували брати ті ж 1200, але вже гривень. А любителів шансону в нас багато, про що свідчать і численні скарги пасажирів маршруток на водіїв, і концерти вже відігравших своє колишніх зірок Любові Успенської у тому ж Дніпрі і Києві. Бо шеренга ностальгуючих за минулими часами хоча й прорідилася, але залишається чисельною. Тож заробити тут є на кому.
Приїзд таких виконавців, як та ж Успенська, став пробним шаром на те, як зреагує українське суспільство на намагання Росії повернути той культурний вплив на українців, який існував ще 10 років тому. Звичайно, цьому сприяло і загальне пом’якшення риторики представників української влади щодо країни-агресора. А тут "невдячні" українці не оцінили налагодження культурних мостів. І змусили дівчат їхати "бомбити" звичні Воронеж і Тагіл. Анонсований тур "Воровайок" став і перевіркою на міцність і українського суспільства. Але взяти шутрмом Україну не вдалося, принаймні через свідому її частину – ту саму "агресивну меншість". Є інформація, що самі "Воровайки" повідомили про скасування гастролей.
Але остаточний знак оклику має поставити офіційна влада і відповідні структури. А заодно вони мають пояснити суспільству, як така культурна провокація – не виключено, що спланована – взагалі майже перейшла український кордон.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро