Трубою по голові: Хто той депутат "Батьківщини" Мірзоян, якого побили в Кривому Розі

В історії з нападом на депутата райради Кривого Рогу Вадима Мірзояна немає видимих мотивів, і в центральних ЗМІ вона викликала більший резонанс, ніж у самому місті

Звістка про замах на життя депутата Центрально-Міської районної ради, члена депутатської фракції "За рідне місто" і голови Інгулецької партійної організації ВО "Батьківщина" Вадима Мірзояна не спричинила у Кривому Розі інформаційного вибуху. На перший погляд, це є дивним, оскільки попередні випадки нападів на депутатів або їхніх помічників мали чималий резонанс.

За останній рік таких випадків було достатньо: у січні 2018 року був скоєний напад на помічника депутата міськради від "Укропу" Бориса Бичкова, у березні - на помічника депутата міськради від "Сили Людей" Сергія Мокряка. У травні напали на депутата міськради від "Сили людей" Андрія Немченка - тоді поліція навіть оголосила план "Перехоплення". Перші два випадки поліція кваліфікувала як нанесення легких тілесних пошкоджень, останній - як хуліганство. У випадку з Мірзояном поліція внесла відомості до ЄРДР за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ст. 15 ч. 2, ст. 115 ч. 2 п. 7 КК України (замах на вбивство). Тобто все значно серйозніше.

Проте досі не зрозумілі мотиви нападу на депутата. Вадим Мірзоян – бізнесмен середньої руки, володіє фірмою "Блед" у Кривому Розі, яка випускає платіжні термінали. З бюджетними коштами справи немає, тож нікому дорогу у боротьбі за тендери не перебігав. Судячи з декларації про доходи за останній рік, має будинок у Кривому Розі площею 90,7 кв. м, автомобіль Volkswagen СС 2013 року випуску і "ВАЗ 21114" 2003 року випуску. На рахунках у банках має 2500 євро і 20 тис. грн. Дохід за рік склав 45 тис. грн в якості зарплатні і 100 тис. в якості дивідендів. Родина отримувала щомісячні соціальні виплати при народженні дитини - у Мірзояна є донька. Таким чином, приводів для нападу через бізнес-конфлікт начебто немає.

Люди, які особисто знають Мірзояна по навчанню в Європейському університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, стверджують, що Вадим – вихована людина із добропорядної родини. Із золотою медаллю закінчив СШ №20 з німецьким уклоном, у виші грав в КВН і був неконфліктним. Щодо політики, то був одним з тих молодих ідейних активістів, яких "Батьквіщина" рекрутувала після Майдану під гаслом оновлення рядів. І перебуває він в орбіті скандально відомої Ольги Бабенко – колишнього керівника міської партійної організації, яку ЗМІ охрестили як "куму Вілкула" (яка кумою не є, але вважається близькою до кола Вілкула, - ред.).

Нагадаємо, ще в 2015 році, після місцевих виборів, Юлія Тимошенко затаврувала ганьбою і навіть вигнала Ольгу Бабенко та її соратників, які пройшли до Криворізької міськради від "Батьківщини", з партійних лав за голосування і співпрацю з "Опозиційним блоком". Самі депутати-зрадники мандати здавати відмовилися. У 2017-му Тимошенко без розголосу повернула їм партійність.

Сьогодні Бабенко можна вважати "вигідною" Тимошенко, оскільки вона славиться вмінням вибудовувати системну роботу, керувати партійною "мережою" і навчати працювати молодь. А Мірзоян, вочевидь, є частиною цієї мережі - він вже отримав певний досвід і має певну репутацію, бо просто так керівником осередку не стають. Але все одно Мірзоян - не того масштабу фігура, аби політичні конкуренти зводили з ним рахунки - ані різких дій, ані гучних заяв він не робив. Хоча повністю цю версію відкидати, звісно ж, не варто. Ситуація також наштовхує на думку, що він міг стати жертвою як внутрішнопартійної боротьби або був "відправлений на заклання" заради рейтингів та інформаційної бомби, але це не більше, ніж припущення. В будь-якому разі, навіть на місцевому рівні вона не вибухнула.

Попри серйознішу, порівняно з попередніми замахами, кваліфікацію, резонансу немає: одна частина провідних Криворізьких ЗМІ зовсім проігнорувала цей інцидент, інша подала у нейтральному руслі – скоєно напад на 34-річного чоловіка. Місцеві журналісти у приватних розмовах посилаються на суб'єктивні та політичні причини. Перша пов'язана з тим, що напередодні нападу на Мірзояна місто шокувала звістка про здорожчання маршруток у Кривому Розі: стрічки місцевих ЗМІ переповнені новинами на цю тему, людям саме ця тема зараз більше болить. Щодо політичного боку, то місцеві журналісти одразу підозрюють "Батьківщину" у намаганні максимально "хайпанути" на цій темі, тобто отримати максимум піар-ефекту, і не хочуть брати в цьому участі. Президентські ж вибори не за горами. Тим більше, що тут раптом згадали про те, що за останній місяць двічі намагалися пограбувати штаб "Батьківщини" в Інгульці, яким, за дивним співпадінням, керує саме Мірзоян.

Фото: сторінка Вадима Мірзояна у "Фейсбуку"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook