ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Коломойський "плавить" футбольну владу в Україні

Інформація про тоталізатори та договірні матчі, що лунає з вуст тренерів, а також розслідування журналістів Коломойського щодо корупції чиновників ФФУ стають головним болем для нової футбольної влади на фоні її бездіяльності
Depo.
12 травня 2015 11:19
ФОТО: depo.ua
Як Коломойський "плавить" футбольну владу в Україні
Як Коломойський "плавить" футбольну владу в Україні

Після обрання нардепа Павелка президентом ФФУ та розподілення ключових посад у Федерації, більшість з яких обійняли люди Суркіса, олігарх Коломойський розпочав власну гру на дискредитацію окремих чиновників футбольної верхівки. 

Коли Коломойський йшов на вибори президента ФФУ у березні він заздалегідь знав, що програє. Але завдання стояло показати суспільству свою демократичність та готовність програти супернику "легкої ваги", яким для нього був нардеп Павелко. Це робилося з прицілом на політичне поле.

Але сьогодні люди Коломойського розпочали тиск на певну когорту людей, які є близькими до віце-президента УЄФА Григорія Суркіса. 

"Гра без правил" та "договірняки"

Як Коломойський "плавить" футбольну владу в Україні - фото 1

Спільний проект ТК "2+2" та "ZIK", де журналісти Коломойського розкривають футбольне закулісся з корупційними схемами, договірними матчами та викривають брудну репутацію певних людей з нової футбольної верхівки. Наприклад, першого віце-президента екс-регіонала Костюченка звинувачують у розкраданні коштів та тиску на фанатів. Віце-президенту Межейку пригадують підозру у розгоні запорізького Євромайдану. 

Не нехтують журналісти розслідуваннями щодо наявності договірних матчів в Україні. На нечесну гру у програмі "ПроФутбол" постійно натякає ведучий Ігор Циганик.

Кажуть про договірні матчі в чемпіонаті і тренери, наприклад, один з коучів збірної України, а також наставники "Металіста" і Волині", які почали розповідати про гру  футболістів на тоталізаторах. Олександр Шуфрич взагалі нібито звинуватив гравця "Говерли" у здачі матчів, а у "Шахтарі"вважають нормальним стимулювання клубів. 

І тут звичайний футбольний вболівальник, який прагне справедливості, скаже: "нарешті правда-матка". Але професіонал задасть питання: "Чому тільки зараз?".

Зміна влади

Як Коломойський "плавить" футбольну владу в Україні - фото 2

Не секрет, що Коломойський хоче мати головний важіль впливу на футбольне керівництво. Але наразі всі питання у ФФУ вирішує виконавчий директор Володимир Генінсон. Його у кулуарах називають людиною президента Андрія Павелка. Іншими справами переважно керують "екс-динамівці" (Костюченко) та люди Суркіса.

Комітет з етики та чесної гри, який має реагувати на всі розслідування щодо "договірняків" та боротися з наявністю нечесної гри, очолює людина Суркіса, генерал-майор СБУ Ігор Кочетов. Саме на дискредитацію цієї людини і направлені всі ці зливи про корупцію у футболі. Люди Коломойського знають, що при всій повазі до Кочетова, який довгий час очолював Київську федерацію футболу, та інших членів його Комітету серед яких є навіть журналісти Ахметова, Суркіса та Коломойського, жодних розслідувань ніхто не проведе. 

Про наявність договірних матчів в українському футболі знають усі, але, звичайно, про це неприйнято говорити вголос. Вони існували і в 90-их. Гралися такі матчі при Кучмі, "помаранчевих" та "регіоналах". Граються вони, за словами футбольних людей, і зараз. Але прості люди цього не доведуть, бо це система. Це має робити нова футбольна влада. І саме бездіяльність цієї влади, яка навіть не намагається реагувати на дані проблеми, роблячи цим гарну послугу Коломойському, дозволяє дискредитувати себе в очах українців. 

Нинішня ФФУ виглядає таким собі пережитком минулого. Начебто нових прізвищ та менеджерів достатньо, і президент молодий з новими ідеями, але багато ключових посад віддали сумнівним екс-регіоналам.