Не можу надіти маску і дуркувати: Чому мер Жовтих Вод хоче втекти з посади

Міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов заявив, що не буде балотуватися на другий термін

Олег Тихолиз
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Дніпро
Не можу надіти маску і дуркувати: Чому м…

У інтерв'ю Depo.Дніпро міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов розповів, чому міськрада залишається без секретаря, чи є в нього конфлікт з ДніпроОДА, про "плюси" і "мінуси" децентралізації опалення, а також причини, за яких він не хоче продовжувати політичну кар'єру.

У Жовтоводській міськраді вже понад рік депутати не можуть обрати секретаря. Чому склалася така ситуація?

– Коли ми перебирали кандидатів, то виявилася така річ: ті люди, які б могли зайняти цю посаду, працюють у бізнесі, самодостатні, воно їм тисячу років не треба. А ставити аби кого не хочеться. Зрештою ми обрали людину, яка могла б зайняти цю посаду – Оксану Пасічник. Вона працює у школі, голова однієї з депутатських комісій. Але її не обрали. Не вистачило одного голосу.

Які зараз у вас пріоритети в роботі?

– У кожного мера – свої пріоритети. У когось – зробити освітлення у місті. У когось – встановити дитячі майданчики. У мене – дороги. Я беру за приклад США, де за часів кризи почали будувати дороги, бо будуть дороги – буде бізнес. Зараз в нас є завод з переробки тютюнової продукції, будуть встановлюватися сонячні батареї – під це діло 200 га землі віддали, є завод з переробки м'ясної продукції, були в мене переговори з поляками щодо будівництва швейної фабрики. Тому будівництво доріг – пріоритет. Знаєте, нам постійно допомагали останні роки депутати облради, і виникала кумедна ситуація. Люди питають: чому в позаминулому і минулому році багато робили по дорогах, а в цьому році менше. У вас конфлікт з ОДА? Та немає ніякого конфлікту, просто не можуть на нас стільки грошей кожного року виділяти. А люди швидко звикають до гарного. Тому зараз усі зусилля кинуто на ямкові ремонти. Зараз в нас три підрядники. Раніше був один підрядник – КП ВЖРЕО. Він як монополіст – хочу працюю, хочу ні. Зараз конкуренція.

Сьогодні багато міст області заявили, що переходять на індивідуальне опалення. Як з цим у вас?

– З міркувань собівартості централізоване опалення більш вигідне. Але це за умови, що в непоганому стані усі котли, системи спроектовано вірно, а також якщо багато споживачів. У Жовтих Водах їх понад 50 тисяч, і загалом ми не скаржимося. Єдине, чого не вистачає, так це лічильників. Минулого опалювального сезону у квартирах, де стоять такі лічильники, опалення вийшло дешевшим, ніж у тих, хто має газове індивідуальне. Наприклад, у мене вдома стоїть саме газове індивідуальне опалення. І у мене собівартість одного кв. м була вищою за тих, хто з централізованим опаленням без лічильників.

Для Жовтих Вод раціональніше залишатися на централізованому опаленні?

– Є проблема монопольного постачальника газу для котелень. А це і вартість газу, і загроза того, що монополіст може взяти і закрутити кран, як це було минулого сезону. Цього року ми вдало запустилися – буквально через три дні стало холодно. Відключилися – через день стало тепло. На практиці ж буває так, що включаєш опалення – на дворі вже тепло, а батареї такі, що не можна торкнутися. Це ж безглуздо. Тоді вже вигідніше мати індивідуальне опалення. Але тут є серйозні проблеми. Міста України проектувалися з таким розрахунком, що буде централізоване опалення. Навіть наснитися не могло, що буде інакше. У зв'язку із цим газові та електричні системи не пристосовані для індивідуального опалення.

В цілому я ставлюся до індивідуального опалення позитивно, бо є принцип свободи. Це право людини обирати собі джерело тепла. Тим більше, що в нас у 2005 році була розроблена схема теплопостачання міста. Вона передбачає, що ті старі тупікові райони міста, які неможливо забезпечити централізоване опаленням, переходять на індивідуальне опалення. В нашому місті цей процес йде, але масового переходу споживачів немає. Тому що люди так само рахують, вигідно це їм, чи не вигідно. За мою каденцію два опалювальні сезони пройшли не погано, субсидії держава дає. Вартість опалення непогана. А для індивідуального опалення треба зробити певні документи – спочатку дозволи, а потім певна процедура. Хоче людина електричне опалення – відповідна структура перевіряє, чи це можливо. Прибори опалення – це теж витрати. Просто цифри: ми видали дозволи понад тисячі абонентам, але відключилися лише 400 квартир. В середньому перехід на індивідуальне опалення коштує 30 тис. грн.

У нас створена комісія при виконкомі, куди входять і представники тепломереж. І для того, щоб отримати дозвіл на індивідуалку, людина має надати не тільки документи на квартиру, але й доказ того, що в них немає боргів. І це дуже суттєво. Багато хто гасив десятки тисяч заради індивідуалки.

Які цілі ставите собі на майбутнє?

– Одразу кажу – на другий термін висуватися не буду. До того, як я став міським головою, я працював адвокатом, і все, що маю, заробив саме цим. Я не публічна людина, а адвокатська робота якраз передбачає тишу. І щоб ніхто не влазив в моє особисте життя. А посада мера – це публічна посада. І часто приходять люди і ставлять тобі в провину те, чого ти не робив, до чого не причетний. Скільки моя дружина плакала через те, просила більше не йти на публічну посаду. Я не можу вдягати маску і дуркувати. Робота має або подобатися, або приносити великі гроші. У даному випадку ані того, ані іншого. Я буду будувати своє життя, скільки там мені залишилося – зараз мені 56. Мені завжди прикро, коли люди жертвують собою раді інших, але їх не цінять. Тому я обираю приватне життя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme