ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери впроваджують в армії новітні енерготехнології

Замість дизельних генераторів помічники армії передають економні та безшумні сонячні акумулятори
Depo.
22 липня 2015 10:06
ФОТО: depo.ua
Волонтери впроваджують в армії новітні енерготехнології
Волонтери впроваджують в армії новітні енерготехнології

Про це Дніпро.depo.ua розповів дніпропетровський волонтер Олександр Блінов.

Він розповів, що ідею використання в польових умовах сонячних акумуляторів побачив на сторінках київських волонтерських організацій. Дослідивши питання, зібравши кошти серед колег та власні, його волонтерська група доставила в 25 бригаду перший генератор, який працює на сонячних батареях. Такі генератори призначені для використання в польових умовах.

"Дизельний генератор - досить дорогий, вередливий у обслуговуванні: йому потрібно давати "відпочивати", міняти масло через кожні кілька годин роботи. А оскільки генератори волонтери купують в основному недорогі, то вони й ламаються значно швидше. Крім того його дуже чути, він демаскує позицію", - зазначив Олександр Блінов.

"Ми передали комплекс потужністю 50 Вт. Дизельний генератор дає мінімум 2-3 кВт, проте ці кіловати використовуються нераціонально. Бо по суті на тій самій потужності заряджаються 5-6 пристроїв", - пояснив волонтер.

Сонячні батареї простіші в експлуатації, вимагають менше ресурсів та безшумні, наголосив Олександр. Одна така батерея може заряджати 3-4 пристрої: рації, планшети, мобільні телефони, прилади нічного бачення чи тепловізори. Для приладів більшої потужності, як то електроінструментів, зварювальних апаратів, якы використовуються в ремонтних ротах, сонячного акумулятора недостатньо. 

Як зазначив волонтер, раніше такі енергоносії не поставлялися масово у військові частини. Зараз питання набуває актуальності через все більшу обмеженість ресурсів у волонтерів.

Більше суспільних новин Дніпропетровщини читайте на Дніпро.Депо.