ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вілкул у Дніпропетровську піариться в обхід закону

У агітаційних наметах Олександра Вілкула роздають газети без будь-яких вихідних даних, що суперечить вимогам одразу двох законів, відзначають експерти
Depo.
17 вересня 2015 14:49
ФОТО: depo.ua
Вілкул у Дніпропетровську піариться в обхід закону
Вілкул у Дніпропетровську піариться в обхід закону

Про це кореспондет Depo.Дніпро переконався на власні очі. У одному із наметів роздавали три різні примірники газети по 8 шпальт кожна. На жодній не вказана назва, тираж, де і в який спосіб вона надрукована і хто відповідає за друк.

"З того, що вами описано, то розповсюджувати видання без реєстрації вони можуть хіба як рукописи (роздруковані на принтері або друкарські машинці), а не віддруковані у видавництві як газети", - повідомив медіа-юрист "Інституту масової інформації" Роман Головенко з посиланням на статтю 14 Закону України "Про пресу".

Юрист нагадав: "Але в будь-якому разі, якщо ці видання спонукають голосувати за Вілкула або проти його конкурентів, то є ч. 2 ст. 56 Закону "Про місцеві вибори": "Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється".

Вілкул у Дніпропетровську піариться в обхід закону - фото 1

"Це листівка, бюлететь чи взагалі незрозуміло що, якщо вона не зареєстрована в Мін'юсті. Уникають відповідальності. Це також політична реклама задовго до початку виборчого процесу. І поки кандидати не зареєстровані незрозуміло, кого притягувати за цей фальстарт", - прокоментував координатора виборчих програм ГМ "Опора" у Дніпропетровській області Сергій Федько.

Більше новин про вибори в Дніпропетровську і області читайте на Depo.Дніпро.