Відчуття, ніби на грудях стоїть трилітрова пляшка води: Історія журналіста, який підхопив коронавірус

Найризикованішим місцем, де можна підхопити COVID-19, є громадський транспорт, вважає журналіст Артем Куля, який днями повідомив в соцмережах, що отримав позитивний тест на коронавірус

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Відчуття, ніби на грудях стоїть трилітро…
Фото: Facebook Артем Куля

Не порушував карантин, носив маску, користувався антисептиком. Але не допомогло. Журналіст телеканалу ICTV Артем Куля підхопив COVID-19. Хвороба геть не входила в його плани - планував закордонну відпустку і вже заплатив за путівку. І тут тобі – на! Температура, підкашлювання, важкість під час дихання. Зробив тест, отримав результат з поміткою "виявлено". Зараз Артем знаходиться вдома в ізоляції, а щоб сидіння у чотирьох стінах не було таким сумним, почав писати відеоблог на YouTube про своє лікування. На думку хлопця, замкнутись у такій ситуації – означало б додати собі психологічних проблем. Артем вважає, що про це потрібно більше говорити, тож, враженнями від своїх коронавірусних буднів він поділився з Depo.ua

- Артем, як так сталось, що ти підхопив коронавірус?

Я завжди дотримувався рекомендацій МОЗ, тримав дистанцію, де це можливо, не нехтував маскою в усіх громадських місцях. У транспорті, у супермаркетах вона завжди була на мені. Санітайзери, антисептики – все це було. Навіть протирав телефон кілька разів на день. Я це робив і раніше, друзі навіть сміялись, але тепер вони робитимуть так само. Це відома історія: маска не захищає тебе від коронавірусу. Вона захищає від тебе, якщо ти є переносником, або ти заражений і просто про це не знаєш. Я думаю, що я заразився не тому, що не дотримувався якихось рекомендацій, а через те, що хтось, хто був переносником, або був інфікованим і як раз таки не дотримувався цих вимог.

- Чи маєш якісь припущення, де це могло статись?

Останні два тижні я був у відпустці і багато часу проводив поза домом. Багато користувався метро. Але місця, в яких я відпочивав, були не дуже багатолюдними. Це було відкрите повітря, пляжі. В Межигір’ї відвідував музей просто неба, зустрічався з друзями, майже не ходив у ресторани, а коли відвідував їх, був тільки на літніх майданчиках. Припускаю, що це міг бути транспорт, або супермаркет. Я не бачив, щоб серед тих людей, з якими я контактував, був хтось із симптомами. Громадський транспорт – найризикованіше місце.

- Як ти сприймав всю цю історію з коронавірусом до того, як захворів?

- До карантину завжди ставився відповідально. Більш того, я, як співробітник телебачення, зробив кілька сюжетів про карантин. У нас навіть був експеримент: я спускався в метро і підходив до людей, які неправильно носили маски, або взагалі їх знімали. І запитував, чому вони так роблять. У кожної людини своє бачення ситуації. Хтось думає, що, мовляв, якщо я не хворий, значить, я не переносник і не треба носити маску. Тим більше, що вона все-одно не захистить. Але карантин необхідний. Потрібно його дотримуватись і дослуховуватись рекомендацій. Шкода, що багато людей до цього ставляться легковажно.

Артем Куля

Фото: Facebook Артем Куля

- Як лікуєшся?

- Щодо лікування я радився з лікарем, який представляє медслужбу мого роботодавця. Наразі я оформлюю сімейного лікаря. У мене не гостра ситуація. Тож, за таких умов можна лікуватись симптоматично. Наприклад: якщо температура 38°С, то треба приймати жарознижувальні засоби, якщо мучить кашель, то розсмоктувати льодяники від кашлю, якщо болить горло – полоскати горло, користуватись спреями відповіднними. Треба направляти всі заходи на ліквідацію цих симптомів і за цей час організм має якось сам ліквідувати цю хворобу. Скільки це буде тривати – я не знаю. Це залежить індивідуально від особливостей імунітету кожної людини. Тому я тричі на день п’ю дві таблетки противірусного засобу - це не зайве, як мені сказали лікарі. Регулярно полоскаю горло, розсмоктую льодяники від кашлю, в принципі це і все. Я і раніше хворів інфекційними захворюваннями. Тому знаю, які препарати можна приймати в тому чи іншому випадку.

- Як зараз почуваєш себе?

Почуваю себе доволі нормально. На шостий день симптомів з’явилась слабкість, сонливість, можливо, це викликано погодою. Я чутливий до погодних змін. Надвечір посилюється покашлювання і відчуття таке, ніби на груди поставили трилітрову пляшку води, є тяжкість у грудях. Температура зараз 37 °С, не підвищувалась. Фактично це все. Багато читав про те, що у людей з коронавірусом є такі симптоми, як зникнення відчуття смаку та запаху. У моєму випадку такого немає: повністю нормально дихає ніс, не болить горло, смаки та запахи відчуваю.

- Скільки ти своїх коштів вже витратив на всю цю коронавірусну епопею?

- Я якраз збирався летіти на море, вже заплатив за поїздку. Власне, коли я дізнався, що вже не можу летіти, було ясно, що повернути назад всю суму не зможу, певна частина згорає. Я ще не знаю, яку частину коштів відшкодують. Це додатковий фактор. Безпосередньо на ПЛР тест я витратив 2220 гривень у приватній лабораторії. Пішов туди, бо мені терміново потрібно було дізнатись про результат перед поїздкою. Якщо б не було такої термінової ситуації, то я б, скоріше за все, оформлював би сімейного лікаря, який би направив на тестування і все б тоді було безкоштовно. Станом на зараз я витратився на терміновий ПЛР-тест і на противірусні засоби, які мені купив друг – біля 500 гривень поки що.

- Як ставляться твої рідні та друзі до того, що ти захворів?

- Батьки співчувають, постійно цікавляться станом здоров’я. Я попередив усіх друзів, з якими контактував останні два тижні. Вони тепер прислухаються до себе, чи нема симптомів. Поки що ніхто не сказав, що має якісь симптоми. Дуже багато знайомих телефонує, пропонують допомогу. Сьогодні друг сходив на закупи для мене у супермаркет. Він приніс пакет під двері і пішов, ми не контактували.

- Бачу ти почав робити блог коронавірусника на YouTube. Яка його мета?  

- Я роблю цей блог, аби не зійти з розуму. Я розумію, що мені ще потрібно буде сидіти вдома чимало часу. Треба чимось займатися. Раніше я хотів робити інтерв’ю з цікавими людьми, з якими стикаюсь по роботі. Але почав не з того, що планував. Виникла ідея почати з опису того, що зі мною відбувається. Вважаю, що не правильно замикатись, додаючи собі психологічних проблем, психувати. Потрібно якомога більше про це говорити, адже багато людей не серйозно до цього ставляться. Коронавірус – це ж не венерична хвороба. Це абсолютно нормальна історія: зараз пандемія, половина світу хворіє. Не бачу нічого поганого, щоб цим поділитись.

Наступний блог буде про те, як я, власне, лікуюсь, про мій діалог з лікарем. Можливо, будуть слова підбадьорювання про те, що життя точно не закінчується. Я раніше хворів на вірусні інфекції, які набагато складніше переносились. Поборемо. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme