Від Нового мосту до сміттєвих баків: Які скандали реанімують у Дніпрі перед місцевими виборами

Обшуки у мерії Дніпра останнім часом стали буденною справою і це почали використовувати як чинний мер, так і його опоненти

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Від Нового мосту до сміттєвих баків: Які…
Фото прес-служба Дніпровської міської ради

За останні кілька місяців з кабінетів мерії Дніпра неодноразово лунали повідомлення, про масові обшуки у міськраді. Цей процес посилився у день, коли Філатов презентував у Києві політичну партію "Пропозиція". Міський голова Дніпра навіть не приховує, що упродовж останніх кількох років проти його підлеглих відкрито понад 280 кримінальних проваджень, але досі ніхто не покараний. Це дало йому привід заявити ледь не про політичні переслідування з боку силовиків за вказівкою центральної влади.

Пристрасті навколо мосту

Утім, кримінальні провадження зовсім не стосуються політики, а пов’язані із господарською діяльністю чиновників. Наприклад, 13 серпня мало відбутися чергове засідання у справі розкрадання грошей на ремонті Нового мосту, який став знаменитим через парі Зеленського з Філатовим і обіцянкою моделі-дніпрянки роздягнутися (чи не роздягнутися) посеред мосту в залежності від результатів цього парі.

Суть справи в тому, що майже рік тому, 13 вересня 2019 року прокуратура Дніпропетровщини повідомила про втрати міського бюджету при ремонті мосту. Була названа сума - 29 млн грн. Заступнику міського голови Дніпра Михайлу Лисенку підозра про вчинення кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 ККУ (Привласнення чи розтрата) була вручена заочно, оскільки місце його перебування було невідомо. Хоча у той день Філатов повідомив, що його заступник перебував у відрядженні у Туреччині.

Серед фігурантів справи був не тільки Лисенко. Засновнику фірми-підрядника, що здійснювала ремонтні роботи, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з можливістю внесення застави у сумі понад 40 млн грн. Начальник дільниці тримався під вартою з можливістю внесення застави у 1 млн грн.

З того часу Лисенка не могли знайти, аби обрати йому міру запобіжного заходу. Він навіть був оголошений у розшук. Лише наприкінці жовтня 2019 року він повернувся. Але його залишили на волі під заставу 600 тис грн.

Сам чиновник прокоментував ситуацію так: "З середини вересня я перебував у відрядженні за межами України, після цього кілька днів проходив лікування, – сказав він. – Коли мені стало відомо, що нібито я перебуваю в розшуку і щодо мене в Україні проводяться слідчі дії, я прийняв рішення перервати лікування і повернутися в Україну".

Зрештою справа дійшла до розгляду, але по суті розпочати процес так і не вдалося. 13 серпня у Красногвардійському суді мало відбутися засідання, на яке прийшло багато активістів. З’явився і сам Лисенко. Але суд зірвався. Громадськості був зачитаний наказ голови суду, за яким на засіданнях мають бути присутні лише учасники процесу. Після цього у залу зайшли два інспектори патрульної поліції і заявили, що присутні порушують правила карантину. За словами патрульних, присутні порушують соціальну дистанцію. Поліцейські не змогли назвати площу приміщення й вирахувати пов'язану з цим кількість людей, що може бути присутня на засіданні.

Суд так і не розпочався. Судове засідання було відкладене. І розгляд самої справи затягується.

Сага про сміттєві баки

Ще одна тема, реанімована останнім часом, стосується пластикових сміттєвих баків, яких по місту встановлено понад 6 тисяч. Філатов прямо звинуватив Генпрокуратуру, яка нібито натравила на мерії СБУ через закупівлю баків.

"Стало відомо, що цілий заступник Генпрокурора доручив головному слідчому управління СБУ розслідувати кримінальну справу за придбання цих сміттєвих баків мерією Дніпра", – написав він у соцмережах.

За словами Філатова, формулювання передачі справи спецслужбі, що займається держбезпекою, проста: "підрив економіки України".

З цього приводу в громадськості питання були давно. Ці баки легко пошкоджуються, їх частенько палять. А були взагалі дикі випадки, коли їх крали, аби квасити капусту, а діти каталися на кришках від них з горки. Це навіть стало темою тролінгу на сторінках соцмереж.

Карикатура на сміттєві баки

Апогею ця історія досягла на початку 2019 року на сесії міськради. Тоді вирішили списати через непридатність аж 900 мусорних баків на суму понад 5 млн грн. В активістів виникли підозри в існуванні схеми дерибану бюджетних коштів через закупівлю баків.

Секретар Дніпровської міської ради тоді натякнув, що в усьому винна відсутність культури в людей.

"Виходить, найкращий варіант для городян на сьогодні – це велика яма, яку ніяк не зіпсуєш. Тільки якщо не засипати. У нас багато нових речей в місті не приживаються", - сказав тоді він.

На даний час у місті існує своєрідний цвинтар сміттєвих баків. У липні 2020 року міська влада повідомила, що у Дніпрі вандали за два роки зіпсували приблизно 3000 баків. Їх намагаються ремонтувати, але у більшості випадків контейнери доводиться замінювати новими.

Але питання сьогодні полягає в іншому: чи пов'язана реанімація старих тем про Новий міст і сміттєві баки з місцевими виборами? І так, і ні. Так, тому що перед виборами політичні опоненти Філатова використовуватимуть ці теми проти нього. Ні, бо якщо у силових структур є підозри в розкраданні бюджетних коштів, то вони на чомусь базуються. Питання лише в тому, чому так довго тягнули з процесуальнми діями і не поставили крапку в цих історіях раніше. Час на це був. А тепер правоохоронні органи самі дали привід Філатову використовувати ці факти у своїй кампанії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme