ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вибори селищних голів на Дніпропетровщині: Ліхтарики у темряві і зайві бюлетені

Громадянська мережа ОПОРА під час виборів у територіальних громадах на Дніпропетровщині виявила цілу низку порушень
Depo.
19 грудня 2016 10:39
ФОТО: depo.ua
Вибори селищних голів на Дніпропетровщині: Ліхтарики у темряві і зайві бюлетені
Вибори селищних голів на Дніпропетровщині: Ліхтарики у темряві і зайві бюлетені

Про це Depo.Дніпро стало відомо на офіційному сайті організації.

Найбільше було виявлено порушень на Васильківщині. Зокрема, комісія не внесла кількість виборчих бюлетенів до протоколів про підрахунок голосів виборців. Спостерігачі склали акт про порушення. Порушення було усунуте.

Крім того, виявилось, що під час прийому бюлетенів дільнична комісія при перерахунку бюлетенів встановила, що кількість бюлетенів з голосування за кандидатів на посаду селищного голови на 200 більша, ніж вказано в акті ТВК. Комісія склала акт про розбіжність (загальна фактична кількість – 2221 бюлетень).

У Васильківці члени комісії також ще до завершення голосування погасили виборчі бюлетені для голосування за місцем перебування.

Вибори селищних голів на Дніпропетровщині: Ліхтарики у темряві і зайві бюлетені - фото 1

У тій же Васильківці на одній з ділянок  тричі зникало світло. За словами представників енергетичної компанії це могло траплятися через перевантаження мережі та у зв’язку зі складними погодними умовами. Аналогічні випадки фіксувалися у селах Манвелівка і Катеринівка. ДВК роботу не припиняли, працюючи з ліхтариками, які були наявні у членів комісії. У Манвелівці також фіксували агітацію у день виборів кандидатів у депутати та на посаду селищного голови.

У селі Лозуватка П’ятихатського району зафіксували нестачу однієї великої скриньки для голосування.  За словами секретаря ДВК Тетяни Малоок, коли почали збирати скриньку, побачили що у ній відсутнє дно. За рекомендацією спостерігача ОПОРИ пообіцяли скласти акт з цього приводу та звернутися до місцевої влади. За кількістю виборців ця дільниця є середньою.

Вибори селищних голів на Дніпропетровщині: Ліхтарики у темряві і зайві бюлетені - фото 2

У селі Бібайківка  Царичанського району Дніпропетровщини виявили одразу кілька порушень. Зокрема, на протоколі про підрахунок голосів виборців, який комісія розпочала вести на ранковому засіданні, не було зазначено кількості бюлетенів. Також спостерігачі виявили, що член ДВК заповнювала контрольні талони на бюлетенях ще до видачі бюлетенів виборцям. Кпім того, на цій дільниці мала скринька, що призначена для голосування за місцем перебування, не знаходилась у полі зору спостерігачів та членів комісії.

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро