Вибіркова безпека: Як у Філатова саботують впровадження "локального" відеоспостереження у школах

Мерія Дніпра активно встановлює системи відеоспостереження у школах, але категорично відмовляється встановлювати камери у класах шкіл і групах дитсадків, демонструючи винятковість підходу до забезпечення безпеки у навчальних закладах.
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Вибіркова безпека: Як у Філатова саботую…

Упродовж тривалого часу у Дніпрі батьки лобіюють ідею впровадження відеоспостереження не у місцях загального користування навчальних закладах, а локально – наприклад, у класах шкіл. Мотивація проста: бувають випадки, коли між дітьми стаються конфлікти, і важко розібратися, хто винен. Крім того, це могло б запобігти і дрібним крадіжкам та іншим негативним явищам, які ще мають місце у підліткових колективах. А у разі виникнення суперечливих ситуацій в розрізі ставлення вчителів до дітей під час уроків це те ж могло б допомогти знайти істину. Вчителі теж не проти камер, оскільки певною мірою це дисциплінує учнів: вони не будуть зайвий раз списувати, якщо знають про наявність камер, і не зіпсують шкільний інвентар. Така сама ситуація і в дошкільних навчальних закладах.

Усі свої пропозиції батьки і освітянська громадськість оформили у відповідні електронні петиції, але останні були відхилені з досить дивною мотивацією – мовояв, ніхто не може змусити владу встановлювати камери, і взагалі в цьому немає потреби. До того ж, на це необхідні кошти. Що викликало подив у батьків, оскільки мерія реалізує досить коштовну програму "Безпечна школа", в рамках якої встановлюються відеокамери і турнікети в місцях загального користування, а частина грошей йде на охорону. Загалом на програму спочатку заклали 47,5 млн грн, але кошторис зростає. Причому на охорону однієї школи часто йде до 1 млн. грн, а встановлення камер у класі коштує в рази дешевше.

"Кількість камер відеоспостереження залежить від розмірів школи. Адміністрація закладу має доступ до перегляду відео з камер у шкільній серверній. Крім того, працівники нашого підприємства мають можливість дистанційно переглядати відео з камер в усіх 14 школах, де на сьогодні працює програма. Згодом систему відеоспостереження у школах планується приєднати до Ситуаційного центру при міській раді", – повідомив заступник інженера комунального підприємства "Безпечна та інноваційна освіта" Андрій Калінін.

Якщо навіть казати про централізоване встановлення камер у школах, то 14 навчальних закладів зі 160 у місті – це крапля в морі. І така ситуація батьків не задовольняє. Іронія полягає і в тому, що у відмові виносити петицію міськрада посилається на захист персональних даних – без згоди самих батьків це зробити неможливо. Але в тому й річ, що батькі згодні, і це питання можна було б винести на ті ж батьківські збори. Було б бажання.

Проте крапку в цій історії ставити поки зарано з двох причин. По-перше, робоча група міської ради, яка розглядала петиції, залишила шпаринку у своїй відповіді – "питання передане на опрацювання міському голові". Тобто озвучити свою позицію має Борис Філатов. По-друге, поки не зрозуміла позиція батьківської ради при міському голові. Це й не дивно, оскільки останнім часом ця структура була зайнята організаційними питаннями. Днями відбулися загальні збори, де майже вся рада оновилася за складом, окрім голови, який залишився той самий. Тепер, батьквіська рада, якій делеговані повноваження від імені батьків вести розмову з міською владою, має усі повноваження лобіювати процес встановлення камер у класах шкіл і групах дитячих садків, оскільки те, що ми бачимо на даний час, є якимось вибірковим піклуванням про безпеку дітей.

Фото: прес-служба Дніпровської міської ради

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme