ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вчені назвали нещодавній смерч під Дніпропетровськом аномальним (ВІДЕО)

Передумов для виникнення руйнівного смерчу під Дніпропетровськом вчені не знайшли
Depo.
3 липня 2015 13:17
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції у Днепр-Пост повідомила начальник відділу метеорологічних прогнозів Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Наталія Логвиненко, передає Дніпро.depo.ua.

"Для смерчу характерний перепад температури, проте в той день цього зафіксовано не було. Найближча метеорологічна станція від села Волоссоке знаходиться в аеропорту і вона зафіксувала тільки шквал вітру 16 м/сек", - повідомила вона.
Втім, в Україні смерчі досить часте явище. За 30-40 років їх було зафіксовано близько 70-ти.

"Наша область не відноситься до районів, схильних до смерчів. Останній смерч був зафіксований в липні 2008 року в Петропавлівському районі, і в березні 2004 року в Широківському та Апостолівському районах", - зазначила вона. Але раніше до руйнувань смерчі доводили вкрай рідко.

Відомо, що смерч - це небезпечне і локальне явище, яке рідко проходить через метеорологічні станції. Прогнозувати смерчі практично неможливо, так як вони недостатньо вивчені.

Нагадаємо, що тиждень тому біля Дніпропетровська пройшов смерч, який наніс руйнування 36 домам у селищах Волоське і Ракшівці.

Більше новин про життя Дніпропетровська та області читайте на Дніпро.depo.ua.