ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україну може хлинути потік чоловіків-біженців з окупованого Криму

Обов'язкова постановка на військоблік в анексованому Криму змушує чоловіків або виїжджати на материкову Україну, або отримувати російський військовий квиток
Depo.
25 травня 2015 13:08
ФОТО: depo.ua
В Україну може хлинути потік чоловіків-біженців з окупованого Криму
В Україну може хлинути потік чоловіків-біженців з окупованого Криму

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу, член Меджлісу Ескендер Барієв, передає depo.ua.

Без постановки на військовий облік у кримчан виникають труднощі з працевлаштуванням як у бюджетні, так і в небюджетні установи, а за спробу зареєстувати власне підприємство їх змушують платити штраф 500-1500 тис. рублів.

На думку Барієва, таким чином чоловіків окупаційна влада  змушує або покинути Крим, оскільки потрібно годувати сім'ї, або отримувати російські військові квитки. У другому випадку кримчани побоюються того, що їх можуть звинуватити у зраді, повідомляє Барієв. Правозахисник також стверджує, що особам, які прослужили в українській армії та мають військовий квиток, при постановці на облік документ не повертають.

Офіційних коментарів щодо цих фактів від кримського воєнкому і російської влади Криму немає.

Раніше військовий комісар Сімферополя Казбек Махматханов повідомляв, що в Сімферополі від призову на військову службу до лав Збройних сил Росії ховаються більше сотні сімнадцятирічних кримчан.

Нагадаємо, початку травня перший віце-прем'єр російського уряду Криму Михайло Шеремет заявив, що навесні нинішнього року з Криму до російської армії закличуть 400 осіб, восени кількість кримчан-призовників зросте в кілька разів і складе понад 2500 осіб.

Відомо, що у Дніпропетровську відкрили представництво «Земляцтва кримських татар».