Усе в одні руки: У парках Дніпра оголосили війну філіям колгоспних ринків

Після створення в мерії спеціального департаменту і проведеного аудиту директорам двох найпопулярніших парків міста запропонували з речами на вихід. Проте кардинального поліпшення ситуації в зонах відпочинку ніхто не очікує
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Усе в одні руки: У парках Дніпра оголоси…

У травні на сесії Дніпровської міськради було ухвалене рішення про створення департаменту парків і рекреації, який очолив Максим Музика. Появу нового органу міський голова Борис Філатов пояснив тим, що що нині міські парки перебувають у підпорядкуванні різних структур і підрозділів, тож рішення зібрати ці території під одним департаментом було принциповим.

Трохи раніше Філатов анонсував кадрову чистку серед керівників парків. "Реально дрібні злодії на хотдогах і солодкій ваті вже набридли", – заявив він.

Сказано – зроблено. Першими "під ніж", як і слід було очікувати, потрапили керівники двох найпопулярніших парків – Глоби та Шевченка. Цікавим виявилося формулювання цих звільнень. "Неможливо дивитися на те, як з перлини міста зробили філіал колгоспного ринку", – так звільнили директора парку Глоби. "Вигнав сьогодні з роботи директора парку Шевченка. Бо тільки круглий і стоеросовий ідіот міг здати літній театр в оренду під концерти в самому центрі міста", – так Філатов пояснив звільнення директора парку Шевченка.

Щоправда, у другому випадку мешканці міста не оцінили бажання Філатова зберегти тишу у центрі міста і закидали його сторінку у "Фейсбуці" гнівними коментарями. Дійшло до того, що міський голова визнав, що був не правий. І концерти відновили. А от директора парку – ні. Більш того, на його місце було запрошено з Києва старого товариша Філатова, його "товариша по чарці", танкиста-АТОвця Олександра Буйволюка.

Проте кадри – кадрами, а мешканців міста хвилює, чи зміняться кардинально центральні парки міста в кращий бік. Щодо підпорядкування парків Дніпра, то тут дійсно було від чого за голову схопитися. Загалом нарахували сім бюджетних розпорядників рекреаційних зон міста. Після створення департаменту в його підпорядкуванні буде 14 парків міста, три сквери та 19 зелених зон.

А от щодо комерційної привабливості, то тут є великі питання. Усі парки потребують капітальних вкладень і реконструкції. Але навіть за цих умов вони не вийдуть на повну самоокупність. Про це в коментарі Depo.Дніпро заявив директор департаменту Максим Музика. Він зізнався, що саме фінансова непрозорість при веденні господарської діяльності і призвела до звільнення колишніх керівників парків Глоби та Швеченка.

"Комерцію в парках не тільки можна, а й потрібно приводити в порядок. Тому що ті гроші, які офіційно заходять, викликають сумніви. За руку нікого не зловиш, але нині парки в такому стані, що непривабливі для нормальних комерсантів, - сказав він. - Парк Шевченка приносив в рік близько 2 мільйонів гривень. Але цих грошей нам вистачало з горем навпіл на зарплати і покоси. У нас в департаменті буде спеціально призначений заступник по доходах, який буде контролювати всю комерцію в парках. Тоді буде єдиний стандарт, і єдине розуміння процесу. Після реконструкції деякі з парків можуть вийти на беззбитковість".

При цьому він зізнався, що у парку Глоби ситуація щодо надходжень від комерційної діяльності ще гірша. "Треба вирішити, скільки комерції в парках має бути, ми ж не можемо з усіх зон зробити "Шанхай". Має бути баланс, - у парку Глоби при проведенні аудиту виникли претензії щодо прозорості комерційної діяльності. Повна непрозорість ціноутворення, вона взагалі не відповідало інструкціям, які є в міськраді", - зазначив Музика.

Слід зазначити, що кількість відвідувачів двох найпопулярніших парків Дніпра різниться. Якщо парк Шевченка має гарний "пасажиропотік" хоча б тому, що через нього проходить дорога на головний пляж міста, то у парку Глоби відвідувачів менше.

Не в останню чергу тому, що рівень благоустрою там не відповідає нормам. Наприклад, вже не один рік велике занепокоєння викликає стан озера. У 2016 році заступник міського голови Дніпра Михйало Лисенко казав про виділення коштів на ремонт колектора у парку Глоби. Мешканці міста скаржилися на неприємний запах від озера у парку і фотографували мертву рибу. У лютому 2016 через несправний колектор відбулося затоплення частини території парку ім. Глоби. Але виявилося, що гроші на ремонт колектору так і не виділялися.

Інша велика проблема – міст через озеро, який давно в аварійному стані, особливо підходи до нього. Ще минулого року були грандіозні плани провести ремонт опорних конструкцій, водоводу, сходів до мосту. Під час робіт мали викорчовуватися дерева навколо мосту та проводитись земельні роботи. Капітально відремонтований міст планували оздобити LED-освітленням. З квітня 2018 року департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради виділив 7,9 млн грн на капітальний ремонт мосту. Було оголошено кілька тендерів, але більше одного учасника на них не заявлялося. Планувалося, що роботи буде виконано до 31 грудня 2018 року, але зрозуміло, що цей міст поки що повторює долю ремонту Нового мосту.

Сьогодні до цих проблем додалися і атракціони – виникли сумніви щодо їхньої безпеки. Крім того, за парком Глоби закріпилася останнім часом закріпилася недобра слава. Так, двоє чоловіків забили сторожа до смерті за те, що він зробив їм зауваження. Одного разу поліція "екстрадувала" з парку двох дітей-дівчаток, які у неадекватному стані алкогольного сп'яніння та брудному одязі гуляли у парку. 

Ситуація в інших парках міста з точки зору благоустрою теж викликає питання. Проте головне питання все ж таки в тому, яку мету насправді ставлять перед керівниками нових парків – навести марафет задля комфорту городян, чи все ж таки зробити їх комерційно привабливими. Поки фактом залишається те, що усі парки віддали в одні руки. Тепер мешканці міста чекають, на що ці руки здатні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme