ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Уряд позбавив бійців АТО волонтерських автомобілів з Європи

Дніпропетровські волонтери припинили поставки автівок в АТО через дії Уряду
Depo.
2 березня 2016 14:37
ФОТО: depo.ua
Уряд позбавив бійців АТО волонтерських автомобілів з Європи
Уряд позбавив бійців АТО волонтерських автомобілів з Європи

Про це в своєму "Фейсбуці"  волонтер Андрій Лисоконь, передає Depo.Дніпро.

СБУ припинила видавати дозволи на ввіз автомобілів з Європи для потреб військових частин в АТО, посилаючись на новий порядок ввезення автомобілів, введений Міністерством соціальної політики.

Раніше, бувші в використанні автомобілі купувались волонтерами на території країн Європи та, після перевірки відділком "К" СБУ, переправлялися до військової частини. Дозвіл видавався за листом командира бригади з печатками військової частини.

Новим порядком ввезення передбачається, що закордонний власник дарує автівку благодійному фонду в Україні, який доправляє її на регіональну митницю, де, після оформлення великої кількості документів (в тому числі прохання облдержадміністрації, довідку від Міністерства оборони про необхідність поставки техніки), брокери на митниці повинні безкоштовно розмитнити авто за нульовою вартістю.

Раніше оформлення авто через СБУ займало 1-2 дні, з новим порядком – 2 тижні.

"За підрахунками нам (тільки на машини від датських волонтерів) зараз потрібно буде на таку паперову роботу і біганину по митницях, міністерствам, ... витрачати час одного волонтера в Україні", - пише волонтер.

Мова йде про десятки автівок. З початку своєї діяльності дніпропетрвоські волонтери доправили в військові частини 87 автівок (мікроавтобуси Фольксваген Т4, пікапи) в майже усі бригади України. Наразі 17, 93 та 25-та дніпропетровські бригади забезпечувались автівками саме цими волонтерами.

"Тому поки припиняється робота з пошуку і доставки машин. Машини, які були куплені вже для військових і стоять в Данії - привеземо. Наперед просимо вибачення у волонтерів і військових за затримку по їх машина", - пише волонтер.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро