У Єврокомісії міркують над фінансуванням тестового майданчика для Hyperloop в Дніпрі

Будівництво тестового майданчика має зайняти щонайменше кілька років, приблизно до 2021 року

Про це в інтерв'ю Data.ua розповів генеральний директор Директорату державної політики в сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв'язку та керівник проекту HypeUA Олександр Озеран.

"Ми бачимо фінансування коштом міжнародних організацій, а також Єврокомісії, яка дуже зацікавлена в пілотуванні проекту в Україні. Там це більш тривалі процеси, ми можемо це робити швидше. Вони зацікавлені в тому, щоб надалі перейняти у нас досвід з точки зору досліджень в області безпеки такого виду транспорту і того, як він впливає на транспортні потоки. Тому вони готові розглянути питання фінансування", – повідомив він.

"За попередніми даними, ми до кінця 2019 року маємо збудувати Центр транспортних інновацій в Дніпрі - офісні приміщення для розміщення відповідних стартапів і фондів. По завершенню будівництва тестової труби необхідно орієнтуватися на 2020-2021 рік", - говорить Олександр Озеран.

Hyperloop - це розроблена Ілоном Маском транспортна система, що складається із сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд, який, у свою чергу, є герметичною капсулою на аеродинамічній подушці, яка може розвивати швидкість понад 500 км/год.

Нагадаємо, що реалізація проекту пройде в три етапи. Спочатку проект повинен отримати схвалення в НАН України, потім в Дніпрі буде побудовано тестовий майданчик, а тільки потім розробники перейдуть до фінального етапу промислового будівництва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро