ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Верховній Раді підтримали висування "місцевих" кандидатів лише за партійною приналежністю

Новий закон про місцеві вибори передбачає висування кандидатів лише від місцевої організації партії чи блоку
Depo.
22 червня 2015 15:24
ФОТО: depo.ua

Про це у своїй доповіді під час обговорення законопроекту №2831-3, прийнятого парламентом за основу, повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, передає Дніпро.depo.ua.

Проект Закону про місцеві вибори, прийнятий Верховною Радою у першому читанні, передбачає висування кандидатів до обласних, районних і міських рад виключно за пропорційною виборчою системою. При цьому самовисування кандидатів не передбачено.

Нова система виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад також передбачає відповідність пропорційній виборчій системі з преференціями.

Тобто кандидати будуть висуватися по багатомандатному виборчому округу, який співпадає з територією відповідної області, району, міста чи району в місті, за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ.

"Висування кандидатів здійснюватиметься місцевою організацією партії чи блоку. При цьому всі кандидати, висунуті місцевою організацією партії в територіальних округах, включаються до єдиного виборчого списку кандидатів від цієї місцевої організації партії у відповідну раду", - пояснив Князевич.

Як відомо, 18 червня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 2831-3 про місцеві вибори. За це проголосував 271 депутат за необхідних 226. Парламент також схвалив підготовку законопроекту до другого читання за скороченою процедурою.