ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Порошенка зволікають із заснуванням бойових орденів для бійців АТО

Нагороди для поранених та полонених бійців АТО "застрягли" в комісії
Depo.
9 березня 2016 12:22
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму "Фейсбуці" повідомив ветеран АТО та тренер патрульної поліції Кирило Недря, передає Depo.Дніпро.

"Майже два роки ми воюємо на сході за нашу державу. За подвиги наші хлопці отримують різні нагороди, але й досі в Україні немає жодної (у повному розумінні!) бойової нагороди. Ми проявили ініціативу, щоб в державі створили три бойові хрести. Але їх ескізи та проекти 4 місяці пролежали в Комісії державних нагород та геральдики при Президенті України і за цей час процес так і не зрушив з місця, щоб ті хто проливають кров за рідну Україну, отримали бойові нагороди!", - пише Недря.

Ініціативна група звернулися до компанії, що виготовляє нагороди (ВТО "Орден") і разом з її працівниками розробили ескізи нагород і за що їх мають вручати (кожна з них обґрунтована з точки зору історії і бойових традицій українського війська). Цими нагородами є: хрест Петра Калнишевського "За гідність у полоні" для тих хто вистояв в полоні ворога, хрест Архистратига Михаїла "За відвагу", коли людина зробила в бою щось визначне і ризикувала життям, хрест "За поранення в бою" - для поранених героїв.

Наразі ці нагороди хочуть зробити громадськими, недержавними.

"Нами досягнуто згоди з відомою організацією, від імені і за посередництва якої ці нагороди і побачать світ. Уже сьогодні 3 бойові хрести засновані як знаки народної пошани!", - зазначив ветеран АТО.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро