У НАБУ натякнули, як знайти управу на чиновників Філатова

Після висновків міжнародних аудиторів про недостатню взаємодію з громадськістю директор Харківського теруправління НАБУ провів відкриту зустріч у Дніпрі

У НАБУ натякнули, як знайти управу на чи…

На оголошену зустріч з директором Харківського територіального управління НАБУ Юрієм Кравченком у Дніпрі зібралася майже сотня журналістів і громадських активістів.

Незважаючи на назву, повноваження створеного у липні 2017 року теруправління поширюються на Харківську, Сумську, Полтавську, Дніпропетровську, Запорізьку, Луганську, Донецьку області, у тому числі територію проведення Операції об'єднаних сил.

У півгодинній доповіді про результати роботи теруправління Кравченко зазначив, що створений "з нуля" правоохоронний орган, звичайно, має як досягнення, так і перспективи для розвитку. Серед основних досягнень – те, що майже щодня кожен з відділків завершує досудове розслідування і передає обвинувальний акт до суду. А також те, що серед працівників НАБУ дотримується гендерна рівність, і кількість жінок-адмінспівробітників складає близько 50%. Але з 212 детективів 70%, все ж, чоловіки. Матеріально-технічне забезпечення дозволяє якісно виконувати обов'язки. За словами Кравченка, "я 17 років працював в органах прокуратури, а такого забезпечення не бачив".

Серед проблем – те, що 212 детективів одночасно розслідують 611 кримінальних проваджень, томи матеріалів кожного з яких завозять буквально мішками. При цьому тільки третина з 140 обвинувачувальних актів почали розглядатися у судах. У зв'язку з цим він висловив великі сподівання на початок роботи Антикорупційного суду. Також серед проблемних моментів роботи детективів НАБУ Кравченко назвав відсутність права автономного зняття інформації з каналів зв'язку – простіше кажучи, прослушки. І, звичайно, сильно заважає працювати наявна депутатська недоторканність. Більше того, нещодавно детективам НАБУ закрили доступ до Єдиного реєстру декларацій, і вони бачать лише загальнодоступні дані.

Присутні на зустрічі представники громадських організацій запитали, чому НАБУ не займається розслідуванням, зокрема, незаконних рішень Дніпровської міськради. За словами однієї з активісток, чиновники мерії Дніпра зносять кіоски, на які є дозвільні документи, і ставлять на їхнє місце "свої". За словами жінки, "якщо кіоск на цьому місці не можна ставити, то, значить, нема кому".

Керівник антикорупційного теруправління зауважив, що до НАБУ потрапляють справи, якщо завдані збитки складають понад 881 тис. грн або ж якщо у корупційних діях помічений, наприклад, мер обласного центру. На його підлеглих юрисдикція НАБУ не розповсюджується. Проте Кравченко назвав механізм, яким можна скористатися, зокрема, "кіосочникам", аби притягнути чиновників до відповідальності. Це можливо, якщо напряму звернутися до Генпрокурора України, аби він змінив орган досудового розслідування.

На питання активістів щодо "пробуксовування" справи з розкрадань на капремонті Нового мосту у Дніпрі Кравченко порекомендував застосувати або звернення до Генпрокуратури, або, якщо виявляться нові факти з розкраданнями або корупційною складовою, звертатися безпосередньо до НАБУ. Він наголосив, що звернутися можна телефоном, листом, через електронну форму будь-якому громадянину, якщо в нього є підозри щодо неправомірності рішеннь державних органів або посадових осіб, чи докази отримання хабарів. І знову висловив сподівання на початок роботи Державного бюро розслідувань, яке планується на вересень. Тоді і "дрібні" чиновники можуть підпасти у коло зору правоохоронців-"антикорупціонерів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme