ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську затримали активістів "руського міра"

Затримані підтримували тісні зв’язки зі "штабом" донецького "Оплоту" і керівництвом учбового центру з підготовки диверсійних груп у Донецьку.
Depo.
29 квітня 2015 15:53
ФОТО: depo.ua
У Дніпропетровську затримали активістів "руського міра"
У Дніпропетровську затримали активістів "руського міра"

Служба безпеки України заблокувала у Дніпропетровську протиправну діяльність сепаратистської мережі, яка координувалася терористами так званої "ДНР" і російськими структурами, виконувала їхні злочинні завдання з дестабілізації ситуації в регіоні.

Як стало відомо "ДЕПО.UA" з повідомленням прес-центру СБУ, затримані особи підтримували тісні зв'язки зі «штабом» донецького "Оплоту" і керівництвом учбового центру з підготовки диверсійних груп у Донецьку.

За вказівками своїх кураторів члени мережі агітували за підтримку терористів і намагалися шукати спільників серед мешканців Дніпропетровська для відправки їх на диверсійну спецпідготовку до окупованих територій.

За вказівкою ватажків "ДНР" члени мережі також організовували проросійські сепаратистські осередки, які під виглядом "громадських рухів" та "спортивних секцій" для молоді намагалися нав'язувати ідеї "руського міра".
Один з активістів на замовлення терористів брав участь у розробці тексту "конституції ДНР".

Під час санкціонованих обшуків співробітники СБУ вилучили комп'ютерну техніку, листівки, георгіївські стрічки, атрибутику з символікою проросійських структур, примірники агітки "Русский мир". Вилучено також бланки так званої "карти росіянина", які використовувалися для агітації за перехід до російського громадянства.

Тривають оперативно-слідчі дії.