ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську вшанували жертв політичних репресій (ФОТО)

На жаль, ця тема є актуальною і сьогодні
Depo.
18 травня 2015 11:16
ФОТО: depo.ua
У Дніпропетровську вшанували жертв політичних репресій (ФОТО)
У Дніпропетровську вшанували жертв політичних репресій (ФОТО)

У Дніпропетровську відбувся мітинг-реквієм до Дня пам'яті жертв політичних репресій. Представники обласної та міської влади, громадськості, політичних партій вшанували хвилиною мовчання загиблих, - пише Дніпро.depo.ua.

"В цей день ми вшановуємо жертв політичних репресій. Сьогодні ця тема є,  на жаль, актуальна. Є Надія Савченко, Олег Сенцов, переслідування кримських татар в Криму. Тому ця тематика є в суспільстві. Такими заходами ми хотіли б звернути увагу, на те, що в політиці не може бути сили, вбивств, катування. Все повинне бути вільно і демократично", - сказав депутат обласної ради, радник голови облдержадміністрації Гліб Пригунов.

Священики Української православної церкви Київського патріархату відслужили панахиду за загиблими, а учасники заходу поклали квіти до пам'ятника жертвам голодомору та політичних репресій.

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

9-й кілометр Запорізького шосе у Дніпропетровську називають "Полем скорботи". У 1930-і та на початку 1950-х років тут, на околиці міста, був розташований спеціальний об'єкт НКВС, де ховали розстріляних жертв політичних репресій.

За архівними даними, у цей період у Дніпропетровську загалом стратили понад 5 тисяч людей. За іншою інформацією, розстріляних і похованих тут може бути набагато більше.

У Дніпропетровську вшанували жертв політичних репресій (ФОТО) - фото 1