ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську вимагають декомунізувати вулицю Маршала Гречка

У Дніпропетровську перейменуванню підлягають вулиці, названі на честь маршалів Радянського союзу
Depo.
29 березня 2016 10:47
ФОТО: depo.ua
У Дніпропетровську вимагають декомунізувати вулицю Маршала Гречка
У Дніпропетровську вимагають декомунізувати вулицю Маршала Гречка

Про це передає Depo.Дніпро з посиланням на 34-й канал.

За словами члена спеціальної робочої групи з контролю за виконанням на території Дніпропетровської області закону про декомунізацію, доктора історичних наук, професора кафедри історії України, декана історичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара Сергія Светленко, у Дніпропетровську ще близько 10-15 вулиць підлягають перейменуванню.

"На сьогоднішній день в Дніпропетровську перейменовано 322 топоніма, але навіть в Дніпропетровську знайшли такі назви, які потребують коригування. Наприклад, вулиця Калінінградська була пропущена. І вона буде розглядатися, як така, яка вимагає змін. Є ще ряд маршалів: Гречко, Конєв, Маліновський, Тимошенко. На їхню честь названі вулиці і проспекти. Вони теж повинні бути перейменовані. Разом з тим, нам на розгляд подавали і деякі вулиці, названі на честь Героїв Радянського союзу періоду Другої світової війни. Це вулиці Зої Космодем'янської, Лізи Чайкіної, Сташко. Але було вирішено не змінювати ці назви, так як люди вели боротьбу з нацизмом. І віддали своє життя за свободу, в тому числі і України", - каже Сергій Светленко.

Також він підкреслив, що вже готова пропозиція щодо перейменування ще однієї вулиці, розташованої в центрі міста, - Ширшова. Її пропонують назвати ім'ям одного з лідерів українського національного руху кінця XIX - початку XX століття Миколи Міхновського.

Як раніше писали Depo.Дніпропід час своєї роботи комісія виявила кількадесят вулиць з "комуністичними" назвами в містах, які вже відзвітували про повну декомунізацію.

Нагадаємо, що у Дніпропетровську у листопаді 2015 року перейменовано 259 топонімів. На рішення Верховної Ради чекає питання щодо перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Нещодавно у Дніпропетровську перейменували два центральних проспекти.

Всього у Дніпропетровську  перейменували 322 вулиці. Всі нові назви вулиць Дніпропетровська описали у книзі

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро