ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську судитимуть двох організаторів нападу "тітушок" на євромайдановців

У Дніпропетровську до суду направлено обвинувальний акт щодо двох колишніх високопосадовців за вчинення злочинів під час Революції Гідності в січні 2014
Depo.
29 квітня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури України, передає "Дніпро.depo.ua".

Вони звинувачуються в тому, що брали участь в організації масового виступу так званих "тітушок" проти учасників мирної акції протесту 26 січня 2014 під стінами Дніпропетровської ОДА.

На момент скоєння злочинів підозрювані займали високі посади і, виходячи за межі власних повноважень, забезпечили доступ до будівель облради і облдержадміністрації молодих людей (не менше 300 чоловік), залучених для участі в масових заворушеннях. Також організували їх розміщення, харчування, забезпечили предметами для нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Прокуратурою Дніпропетровської області завершено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника голови Дніпропетровської обласної ради та колишнього заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації згідно з ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 171 ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України.

В цілому, слідчим відділом прокуратури Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування по 4 кримінальних процесах, розпочатих за злочинами під час Революції Гідності; ще по 5 триває судовий розгляд.

Як передає кореспондент "Дніпро.depo.ua", на вчорашній прес-конференції голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченко підтвердив, що "справи Ботвінова і Науменко будуть подані до суду".

Нагадаємо, що 15 квітня 2015 Апеляційним судом Дніпропетровської області були зняті санкції з підозрюваних в організації побиття дніпропетровського Євромайдану 16 січня 2014 колишнього заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ростислава Ботвінова, а також колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної ради Віктора Науменка, яких відпустили з-під варти без застави.