У Дніпропетровську створюють аудіо-бібліотеку для незрячих

Перша задача - озвучити книги, а спеціалісти переведуть їх у програмний формат аудіо-бібліотеки DAISY для незрячих

Про це Дніпро.depo.ua cтало відомо під час прес-конференції у Дніпопетровську. Як зазначила заступник директора Дніпорпетровської обласної бібліотеки ім. Кирила та Мефодія Тетяна Абраімова, у бібліотеці найближчими днями буде складено графік роботи кімнати для начитки книг. В пріоріеті - озвучення підручників та навчальної літератури. Взяти участь в начитці зможе будь-хто охочий за умови хорошої дикції.

Над перетворенням книжок із простого аудіо формату на формат DAISY в Україні працюють 20 незрячих людей під керівництвом ресурсного центру Національного університету "Львівська політехніка" та за підтримки програми україно-шведського партнерства. Основна особливість формату DAISY полягає в тому, що незряча людина нарівні зі зрячою може знайти будь-який параграф, чи сторінку, примітку тощо за допомогою спеціального плеєра, мобільного додатка чи комп'ютерної програми.

"Я, незряча людина, можу за 2-3 секунди знайти пошуковий елемент, який мені потрібен. І дякуючи цій DAISY-книжці урівняти свої можливості з можливостями зрячої людини", - розповіла керівник ресурсного центру Оксана Потимко.

Зараз в Україні створені 1266 DAISY-книжок. Три бібліотеки, які першими озвучать створять по 100 книжок, отримають у подарунок DAISY-плеєри. Їх в Україні поки що тільки 20.

Оксана Потимко висловила сподівання, що українська DAISY-бібліотека почне працювати із грудня цього року, а в наступному році Україна зможе стати членом DAISY консорціуму. Це дозволить як інвалідам зору так і зрячим людям мати доступ до бази бібліотек цього консорціуму, до якого належать 90 країн світу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme