ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську СБУшники увірвалися з обшуком до "крутої" української ІТ-компанії

У Дніпропетровську відбувся обшук в офісі ІТ-компанії України, яка входить до трійці лідерів в Україні
Depo.
1 вересня 2015 15:50
ФОТО: depo.ua

Про це пише громадський активіст Денис Селін у Фейсбуці, передає Depo.Дніпро.

"За нібито написаний електронний лист з погрозами одному з держ органів, сбушники хочуть вилучити всі сервери і всі комп'ютери однієї з фірм у Дніпропетровську. Тобто за постановою судді Шевцевой по цілком надуманих причин можна зупинити роботу підприємства з 400 співробітниками. Цікаво, як це вплине на інші 8000 ІТ фахівців Дніпропетровська. А потім дивуються чому у нас безробіття", - пише він.

За даними AIN.UA, сьогодні співробітники СБУ прийшли в офіс крупного аутсорсера Luxoft в Дніпропетровську. Офіційних коментарів немає, але судячи з повідомлень в Twitter, був оточений шостий поверх, на якому розташований офіс, а частина співробітників працює у зв'язку з цим на дому. Охорона заблокована, а телефон та інтернет відключені.

Втім, як повідомив глава асоціації "ІТ України" Віктор Валєєв, за його даними, ці дії не мають ніякого відношення до господарської діяльності компанії, тобто мова не йде про те, що компанія щось порушила.

"Питання вже передали на розгляд профільним комітетам Ради. Хотів би ще уточнити, що за новими нормами КПК вилучати техніку в ході слідчих дій не можна, якщо є можливість копіювати дані", - зауважив він.

Станом на 13:20 всіх співробітників відпустили, а співробітники СБУ, намагаючись отримати доступ до серверів, розкрили двері серверної ломом.

Відомо, що Luxoft - одна з найбільших аутсорсингових компаній України. За даними на кінець серпня, вона знаходиться на третьому місці в рейтингу найбільших розробників.

Більше новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.