У Дніпропетровську розповіли, чим загрожує ухиляння від призову

Дніпропетровський юрист розповів, як уникнути відповідальності за ухиляння від служби

Адвокат і правозахисник Антона Деньгуба заявив, що запрошення до військкомату для уточнення даних, проходження комісії для громадянина є добровільним, а кримінальна відповідальність може загрожувати лише після того, як медкомісія визнала кандидата придатним для проходження служби, - передає Depo.Дніпро.

"Якщо ви підписали повістку, і не з'явилися на медкомісію, ви маєте усвідомлювати, що можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Якщо пройшли медкомісію, визнані придатним, отримали розпорядження військкомату з'явитися для проходження служби з речами і не з'явилися – тут вже є підстави для кримінальної відповідальності", - повідомив Деньгуб.

Він також повідомив, що для кандидатів на строкову службу адміншраф складає 89-135 грн., повторний – до 255 грн. В ході мобілізації штрафи більші – від 255 грн. при першому адмінштрафі, до 1100 грн. при повторному притягненні до відповідальності.
Кримінальна відповідальність за ухиляння від служби складає до 3 років обмеження волі, або 2-5 років позбавлення волі.

Юрист закликав уникати демонстративних відмов підписувати повістку у присутності співробітників військкомату. Такі дії можуть призвести до документальної фіксації ухиляння від служби та подальшого притягнення до відповідальності.

Призову підлягають юнаки віком 20-27 років. Можуть бути звільненні від проходження строкової служби студенти денної форми навчання, аспіранти, непридатні для служби за станом здоров'я, зарезервовані як цінні працівники на підприємствах, особи, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей або є опікунами по догляду за літніми людьми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme