ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську пропонують вулиці на честь Кульчицького та волонтерів

Комісія з перейменування у Дніпропетровську запропонувала увічнити новітніх героїв
Depo.
17 липня 2015 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо в ході сьогоднішнього засідання комісії у Дніпропетровській міській раді.

На честь генерал-майора Сергія Кульчицького пропонують назвати сучасну вулицю генерала Гречки, а вулицею Волонтерів назвати вулицю Радянської армії. "Чим ми закарбовуємо сучасний рух волонтерів", - зазначив представник комісії доктор історичних наук Сергій Світленко.

Як відомо, Сергій Кульчицький - український генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Нацгвардії загинув в ході АТО під Слов'янськом, в районі гори Карачун 29 травня 2014 року. Вертоліт, в якому перебував військовиий та ще 11 бійців збили терористи. Посмертно Кульчицькому присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота зірка" - за виняткові військові заслуги перед державою, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету.

Загалом у Дніпропетровську підлягають перейменуванню близько трьохсот вулиць. Спеціально створена комісія із громадських активістів, істориків, краєзнавців готує пропозиції нових назв, які будуть винесені на громадські обговорення окремо у кожному районі. За пропозиціями комісії центральний проспект може отримати ім'я на честь історика Дмитра Яворницького, у місті можуть з'явитися вулиці Хвильового, Стуса, Володимира Великого, Євросоюзна, Солідарності, Соборності, Магдебурзького права, а також Героїв Крут, Шухевича тощо. Серед пропозицій, підтриманих членами комісії, також вулиці Шарля де Голля та Томаса Джефферсона.

Більше новин про суспільні події Дніпропетровська читайте на Дніпро.Депо.