У Дніпрі "з накалом" почали формувати комісії з атестації поліції
Першу нараду з формування комісії в Дніпропетровській області провели на підвищених тонах
Реєстрація учасників розпочалася о 13:00, і за кілька хвилин у холі Державного університету внутрішніх справ, де відбувалася нарада, вже утворилася черга. Реєстрували кандидатів майже цілу годину, і лише потім почали зустріч. В ній взяли участь радники міністра внутрішніх справ, керівники атестаційних комісії та представники програми технічної допомоги ІСІТАР, що координує атестацію.
В переддень наради свою участь підтвердили 243 активісти, котрі виявили бажання атестувати поліцейських. В нараді ж взяли участь близько 140 осіб.
Серед учасників групками сиділи відомі у Дніпрі активісти руху "ЗОВ", а також антикорупційної платформи "Громадський контроль".
Хоча на початку наради присутні навіщось оплесками привітали президію, проте з перших хвилин розпочали перебивати їхні вступні слова репліками із залу.
Першим "каменем спотикання" стало питання застосування поліграфа при співбесідах із топ-керівниками поліції.
"Давайте перевіримо всіх топів на поліграфі. Немає проблем із цим. У "Приваті" проходять всі топи поліграф, тому це все казки, що це важко і довго", - виголосив представник "ГромКонтролю" Денис Селін.
Начальник департаменту кадрового забезпечення Національної поліції Ігор Клименко наполягав на неефективності та дороговизні цієї технології. За його словами, буквально вчора одного з начальників відділу опитували сім годин, а робота поліграфіста коштує близько ста доларів. Крім того, поліграф "не чіпляє" людей, які приймають ліки для серця та нирок.
В яких випадках все ж застосовують поліграф, пояснила представниця ICITAP Анастасія Леухіна: "Через мою комісії пройшло близько двох тисяч осіб. Ми користуємося, але в тих випадках, коли вважаємо, що співробітник дуже цінний, але він не чесний. На досвіді я побачила, що наші сподівання від поліграфа завищені".
У залі постійно лунали гострі питання і заклики "звільнити всіх". На що керівники атестаційних комісії просили не рубити з гаряча, а підходити до кожного співробітника індивідуально та зважено.
Як повідомив радник міністра, екс-нардеп і керівник одної комісії Володимир Філенко, пріоритет для участі в комісії надаватиметься юристам, зацікавлені в участі журналістів. Крім того, не виключають участі у комісіях осіб, що раніше працювали в МВС, аби ухвалені рішення були дійсно зваженими.
Кожен кандидат на роботу в комісії отримав номер та впродовж сьогоднішнього та завтрашнього днів з усіма проведуть індивідуальні співбесіди в ГУ Нацполіції за участі поліцейського керівництва та представників ІСІТАР.
На 16 червня активісти "Громадського контролю" і "ЗОВу" анонсували прес-конференцію "У Дніпропетровській області атестація поліцейських опинилася під загрозою зриву через відсутність декларацій і списків".
Відомо, що переатестацію поліцейських у Дніпропетровській області майже завершує цей процес по Україні. Останньою стане Кіровоградська область.
На цей час результат атестації - від 33% до 61% звільнених чи понижених у посаді колишніх вищих керівників поліції.
Нагадаємо, що процес атестації поліції у Дніпропетровській області планують завершити за півтора місяці. Проведення тестування та формування комісій забезпечують представники міжнародної програми ICITAP.
Процес формування комісій мав розпочатися ще у березні, проте з технічних, фінансових та інших причин неодноразово відкладався. Через це активісти почали бити на сполох.
Всіх громадян закликають повідомляти про зловживання і порушеня з боку поліцейських. Отримана інформація потраплятиме до атестаційних комісій і може вплинути на рішення: понизити, підвищити, звільнити, чи залишити на попередньому місці поліцейського.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро