У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту
Експозиція відображає хроніку та передає дух бойових дій на сході України, містить справжні бойові експонати та реконструкції
Про це Depo.Дніпро стало відомо на місці події.
Експонати музею розташовані у хронологічному порядку. Серед них техніка, постраждала у боях, фрагменти снарядів, якими обстрілювали українські позиції, уражена обстрілами санітарна машина, яка вивозила поранених у Пісках.
Волонтери зазначають, що на експозицію умисне не брали техніку, в якій гинули бійці. В центрі експозиції - стилізація фрагментів Донецького аеропорту. Завершує дорогу історії АТО розгромлена зупинка "Піски". Автори музею намагалися максимально реалістично відтворити її прототип.
"Ми це робимо з одною метою: щоби звичайна цивільна людина могла зрозуміти, що відбувається там. Щоби не було питань: "Це не моя війна", "Ми вас туди не посилали". Щоби кожен, пробачте за вислів, "латентний сепаратист" знав, що там відбувається, хто в цьому винен, і які люди захищають мир, який є тут у нас. Ми тут стоїмо, радіємо, згадуємо тільки завдяки тим всім хлопцям, які лишилися там, хто віддав свої життя та здоров'я на цій війні", - наголосив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, учасник бойових дій Іван Начовний.
Виставку також відвідав боєць 42 мотопіхотного батальйону, а тепер юрист Дніпропетровської ОДА Іван Погорелий. Його історія увійшла до книги Євгена Положія "Іловайськ" та надихнула дніпровських скульпторів.
Євген врятував 6-річну дівчинку. Вона єдина вціліла після того, як терористи обстріляли машину, в якій її родина намагался покинути зону бойових дій. Зараз дівчинка живе з бабусею на окупованій території.
Сам Іван називає скульптуру збірним образом: "На мій погляд, кожен солдат побачить у ній щось своє: хтось побачить дітей, які приходили просили цукерки, намагалися поспілкуватися. Для мене це пам'ятний знак безглуздю росіян, які на думку свого керівництва, повині вести бойові дії з-за спин цивільних".
Експозиція розташована у дворі Дніпропетровського історичного музею та працюватиме щоденно. Вхід до неї вільний. З жовтня у самому музей планують організувати експозицію про героїв неоголошеної війни.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро