У Дніпрі розповіли історію створення легендарних барельєфів з жіночими грудьми на Новому мості

Барельєфи виконані зі складного матеріалу і були символічними для 1967 року, коли збудували міст

У Дніпрі розповіли історію створення лег…

Про це розповіла Галина Павлова – дружина автора барельєфів Юрія Павлова, передає Depo.Дніпро з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.

"Усе було у 1967 році. Відкрили Центральний міст і вирішили якось прикрасити пілони на в’їзді. Тоді темою було 50-річчя Жовтневої революції. Працював цілий авторський колектив, але основна скульптурна робота – Юрія Павлова. Усе робилося протягом двох років. Матеріал використовувався складний – нержавійна сталь. На відміну від міді, яка дуже пластична, це твердий матеріал, але все вдалося, рельєфи досить плавні", – розповіла вона.

Вона також розповіла, що у часи створення барельєфів зображення жіночих грудей зчинило багато розмов.

"Два барельєфи, які на самому мосту: один зображає революцію, а навпроти – мирні мешканці, жінка, Батьківщина. Коли створюється нестандартний витвір мистецтва, завжди трапляються якісь скандальні історії, – сказала вона. – У 60-ті роки почалося майже переродження – до цього усі скульптури були канонічними, як за підручником, а стали більш живими. Тоді барельєфи сприйняли неоднозначно: спеціалісти захоплювалися, а деякі люди казали, що це неподобство і не можна дітям показати. Але з плином часу ми бачимо, що усе було зроблено так, як треба"

Слід зазначити, що Юрію Павлову належать й інші відомі у Дніпрі скульптури, серед яких: пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам на набережній, фонтан "Муза", що біля театру опери та балету, скульптури на фасаді театру ім. Шевченка. Митцю вже 86 років, але він і досі працює.

Нагадаємо, у Дніпрі після реконструкції відкрили Новий міст.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme