ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпрі провели вечір пам'яті ексгумованого в Чехії українського поета

Театр "Віримо!" провів вечір пам’яті Олександра Олеся
Depo.
13 січня 2017 16:35
ФОТО: depo.ua
У Дніпрі провели вечір пам
У Дніпрі провели вечір пам'яті ексгумованого в Чехії українського поета

Після того, як 3 січня в столиці Чехії ексгумували останки українського поета і драматурга Олександра Олеся, дніпровський театр "Віримо!" вирішив ушанувати його пам’ять творчим вечором.

12 січня на сцені палацу дітей та юнацтва розповіли про життя Олександра Олеся, охочі прочитали зі сцени його вірші, а завершила дійство вистава "По дорозі в...", поставлена за п’єсою Олеся ще 1996 року.

"Історія, показана у виставі, може зачепити в будь-який час. Це історія розвитку кожного колективу, це схема "натовп і лідер", психологія натовпу", — пояснює режисер театру "Віримо!" Володимир Петренко.

"Олесеві, можливо, вже все одно, а хто ми такі, що у нас всередині відбувається, що ми вже не пам’ятаємо, де Олесь, де його син, де Винниченко, де Петлюра — де поховані наші герої? Якщо ми хочемо усвідомити себе як нація, то мусимо зробити свою історію трохи ближчою", — вважає актор вистави Олег Шульга.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що останки Олександра Олеся, який похований у Чехії, примусово ексгумовані, а в його могилі на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину.

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро