У Дніпрі показали, як виглядав перший ринок міста понад 100 років тому

У Дніпрі розповіли про найстаріший ринок міста – Троїцький

Про це повідомляє Depo.Дніпро з посиланням на сторінку "Музею історії Дніпра" у Facebook.

"Зараз, коли ми говоримо "Центрьний ринок", перше, що спадає на думку це Озерка. Але раніше у самісінькому серці сучасного м. Дніпро був не менш відомий Троїцький ринок"", – йдеться у повідомлені.

Вже на 1793 р. на тут постали корпуси дерев'яних "червоних рядів" (тканини).

На початку XIX ст. майдан уже значиться як "Головна площа, де збираються Торги". Окрім "червоних", на ньому з'являються три корпуси "дріб'язкових" рядів.

Помітні зміни відбуваються у 1840-х рр. У місті прокладається великий бульвар, що остаточно розділив ринок на дві частини –  власне Троїцький та Центральний.

У 1874 р. територію базару зі всім, що встигли спорудити, було спустошено пожежею. Як компенсацію погорілим торговцям, Міська дума призначила їм у 1876 р. довгострокову оренду з дуже низькою платнею у 25 карбованців на рік за крамницю.

На 1898 р. базар мав близько 370 міських крамниць, крамничок, рундуків та яток; 13 церковних крамниць; 37 крамниць у Старогостинних рядах та 20 крамниць у Новогостинних.

За радянської доби ідеологічно витриману назву отримав і Троїцький базар, який було перейменовано у Нижньо-Червоний. У процесі відбудови після Другої світової війни територія ринку отримала зовсім нову забудову. Тут постало Міністерство чорної металургії УРСР.

Нагадаємо, як у  Дніпрі виглядав зниклий шаховий клуб у парку Глоби 50 років тому.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme