ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді

Митці відкрили мультимедійну виставку "Без місця", присвячену історіям людей, котрі переїхали з Донбасу і Криму
Depo.
30 травня 2016 11:01
ФОТО: depo.ua
У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді
У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді

Про це Depo.Дніпро стало відомо на місці події.

Виставка складається із трьох інсталяцій: "Зал прибуття", "Транзитна зона", "Зал очікування". Всі вони розміщені на території Південного вокзалу Дніпра, відомого своєю "загубленістю в часі" через радянську стилістику та безлюдність.

У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді - фото 1

У "Залі прибуття" розміщений прозорий куб, наповнений одягом. Він є центром всієї композиції та метафорою, яку кожен відвідувач може наповнити своїм смислом.

У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді - фото 2

"Ми бачили допомогу від людей, волонтерів, які казали, що часто їм приносили просто лахміття. Ми стикалися з людьми, які казали, що вони кинули все абсолютно. Спілкувалися з бабусею, яка не хотіла виїжджати з Пісків, бо там були її речі. І це були саме пухові хустки, колготи, які нікому не потрібні, її життя набагато цінніше, ніж дві коробки речей. Ми не можемо чітко визначити, що це для нас – символ співчуття, бо було багато людей, які віддавали чи не останнє, чи це символ того, як багато людей все кинули, чи навпаки боялися кидати речі і залишалися – ми не даємо чітких відповідей. Кожна людина, мабуть, вже після перегляду відео розуміє, що символізують ці речі в її розумінні", - розповіла одна з організаторів виставки Катерина Русецька.

У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді - фото 3

У "Транзитній зоні" представлені вісім відео-історій переселенців. А у "Залі очікування" - фільм про день із життя дітей-переселенців, які мешкають у модульному містечку.

У Дніпрі переселенців "поселили" на вокзалі-привиді - фото 4

Виставка відкрита для відвідувачів до 19 червня з 12:00 до 20:00. Її підготувала "Культура медіальна" в рамках фестивалю аудіовізуального мистецтва та нових медіа в міському просторі "Конструкція". 

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро