У Дніпрі "кіборги" вшанували загиблих в Іловайську побратимів
Перші мобілізовані 93 бригади згадували Іловайський котел та свої перші бої та втрати
Про це кореспонденту Depo.Дніпро стало відомо на місці події.
Близько тридцяти бійців 93 бригади сьогодні зібралися на площі Героїв Майдану. Кажуть, що після служби спілкуються не так часто, переважно по телефону.
При зустрічі згадують веселі та смішні історії. Лише на питання журналіста починають розповідати про жорстокі бої першого літа війни - ці бійці першими стали до лав армії з початку російської агресії.
"Від Красноармійська до Пісок дійшли. Вони в Авдіївку заходили, ми в Костянтинівку. Перший бій 93 бригади, який описаний, відбувся 18 травня: до нас "Газель" заїхала з сепаратистами в ніч, як тільки ми приїхали. Північно-Східна частина Димитрова. Через два дні загинули хлопці, попали в засаду. А найжорсткіше було на 10-му блокпосту, танк розстріляв. У мене саме день народження, 4 липня їх зранку… Це між Тоненьким і Великомихайлівкою. А потім уже пішли бойові втрати в Пісках. Там загинув командир танку і екіпаж, чоловік 8. Це 21 липня, кінець липня-серпень”, - доповнюють спогади один одного побратими.
"Я брав участь у захисті аеропорту у складі мінометної батареї у Пісках, потім у Водяному прикривали. В Пісках було не менше, ніж в аеропорту…", - розповідає Віктор.
Сьогодні зібралися до річниці Іловайської трагедії. Більшість із присутніх не були у котлі, але прийшли вшанувати загиблих там бойових товаришів.
Заступник командира зведеної роти 93 бригади - тоді мобілізований, а зараз службовець за контрактом - Владислав Мазніца забирав своїх бійців із полону. Зі 150 осіб повернулися живими близько 80. Про деяких досі нічого не відомо.
"Нашого замкомбата Сергія Грицая, коли він потрапив у полон, тричі водили на розстріл, думали, що там всі - добровольці. Це була акція проти добровольчих батальйонів, і ми попали під роздачу. Коли росіяни дізналися, що він військовий, вони матом крили сепаратистів: "Тварюки, ми думали, що ми фашистів розстрілюємо, а це військові, ми на це не підписувалися… а скільки уже розстріляли", - розповів Владислав.
З центральної площі бійці відправилися на Краснопільське кладовище.
Нагадаємо, завтра у Дніпрі відбудуться офіційні жалобні заходи до другої річниці Іловайської трагедії.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро