ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас

Зрадофіли і перемогафоби неодмінно стають головними резонаторами у обговоренні будь-якої значимої події
Depo.
27 грудня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас
Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас

Depo.Дніпро склав ТОП-10 зрад, які набули найбільшого резонансу у 2016 році, що минає.

10. ЛЬВІВСЬКЕ СМІТТЯ

Десяту, останню сходинку ТОП-ЗРАД-2016 посів "експорт" відходів з Західної України. Мешканці міст і містечок Дніпропетровської області влітку збурилися звісткою про завезення сміття з інших регіонів на звалища біля їхніх осель. Почалися мітинги і масові протести. Згодом з`ясувалося, що прийом відходів з Західної України подекуди відбувається офіційно, за гроші. "Нелегальне" сміття виловлювали з правоохоронцями і місцевими чиновниками, місцеві мешканці навіть перекопували дорогу до звалищ. Місцеві ради у терміновому порядку ухвалили рішення про заборону на прийом відходів з інших регіонів. 

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 4

9. НЕДОСУДИ

Судові справи щодо визначення винних у побитті євромайданівців під стінами Дніпропетровської ОДА у січні 2014 року, а також суд над генералом Назаровим у справі збитого ІЛ-76 з 49 військовими на борту затягуються.

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 1

Наближається вже третя річниця побиття титушками євромайданівців, втім його організатори досі не покарані. Більш того - обвинувачені тодішні керівники Дніпропетровської області Ростислав Ботвінов і Євген Удод нині займають високі посади. Перший – депутат облради від "Опоблоку", другий – заступник мера Кривого Рогу.

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 2

Попри відкриття півтора десятків кримінальних проваджень "скарбничка правосуддя" на сьогодні налічує одиничні покарання "пішаків" у вигляді штрафів і один умовний строк. Кілька підозрюваних перебувають у "бігах" на Росії.

Триває суд над генерал-майором Віктором Назаровим, який є єдиним обвинуваченим у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу. 

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 3

За два с половиною роки досі не визначений винуватець трагедії, яка сталася 14 червня 2014 року. Тоді ІЛ-76 вилетів з бійцями і мав здійснити посадку на аеродромі Луганська, проте був збитий ворожою ракетою. Генерал Назаров своєї вини не визнає, перед родичами загиблих вибачатися відмовляється. Захисники генерала Назарова стверджують, що ІЛ-76 з українськими десантниками був збитий в небойових умовах

8. ЗАХИСНИКИ БЕЗ ЗАХИСТУ

Дніпропетровщина лідирує за кількістю демобілізованих з АТО бійців. Попри величезну роботу місцевої влади з надання соціальної допомоги АТОшникам і членам їхніх родин, болючою темою залишається лікування поранених у АТО бійців, їх реабілітація. У лікарнях, куди привозять військових, досі працюють волонтерські центри. Також волонтери з великим трудом продовжують збирати кошти для забезпечення нагальних потреб бійців на передовій. Йдуть судові тяжби щодо відновлення на роботі мобілізованих працівників, яких недобросовісні працедавці протизаконно звільнили. Часто виникають проблеми з виділенням земельних ділянок АТОшникам, бійці стикаються з ситуаціями, коли не можуть отримати гарантовані державою соціальні пільги. 

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 5

7. СТРИБУЧІ ТАРИФИ І ВОДА ПІАРУ

У 2016 році тарифи на житлово-комунальні послуги зазнали значного підвищення. Попри відсутність  їх прозорого формування пересічні споживачі і підприємства змушені затягнути паски і сплачувати величезні рахунки. Дніпропетровська ОДА зайняла жорстку позицію і покалала відповідальність за несплату за споживання енергоносіїв на місцеві ради. Кілька міст області опинилися на межі енергетичного колапсу. Втім, подекуди депутати і очільники міст, за традицією, продовжували ухвалювати безглузді мораторії і виділяти бюджетні кошти на "зниження" тарифів.

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 6

6. ПЕРЕВИБОРИ  ВІЛКУЛА НА ВІЛКУЛА

З січня 2016 року в Україні почалося "розхитування" питання щодо призначення перевиборів міського голови Кривого Рогу. Після ухвалення відповідного рішення Верховною Радою криворіжці пережили два місяці у стані передвиборчої боротьби з потужними хвилями чорного піару. "Бюджетна гречка" діючого мера Вілкула і залякування з бордів "галичанським порядком" змінювалися новинами про розрізненість кандидатів від демтабору і врешті завершилися перемогою Юрія Вілкула. Після оголошення  результатів основний конкурент Вілкула – Юрій Милобог остаточно був дискредитований плівкою з нібито домовленостями про "злиття" виборів

5. ПРАВУ РУКУ ВІЛКУЛА "ПРИШИЛИ" ФІЛАТОВУ

Філатов і Єпіфанцева перебували у "непримиримих" політичних таборах на виборах восени 2015 року. Втім, лише за два місяці по тому досягли згоди щодо співробітництва. Так, колишня "права рука" лідера "Опоблоку" Олександра Вілкула Світлана Єпіфанцева обійняла посаду заступника міського голови Бориса Філатова. У демтаборі такий поворот здійняв неабиякий скандал. Навіть після того, як Єпіфанцева "підкрипила" промерську більшість депутатськими "штиками" і була виключена з лав "Опоблоку", вона всеодно не отримала остаточної "індульгенції" від опонентів екс-регіоналів. Протягом всього року нова заступниця мера опинялася в епіцентрі зрад: то її чоловік побив депутата, то вона з'явилася на роботу у взутті вартістю у річну зарплату

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 7

4. КОРУПЦІЯ

Гідра корупції продовжує паразитувати майже на всіх сферах життєдіяльності регіону: починаючи з медицини і державного управління, закінчуючи судами і комунальними службами. Поодинокі випадки кримінальних проваджень щодо нечистих на руку чиновників поки кардинально ситуації не змінюють. Впровадження ЦНАПів, електронного урядування і проблиски правової свідомості громадян дають надію на поліпшення "індексу чесності", подолання "звички" брати хабарі і ухвалювання "вигідних" рішень. 

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 8

3. КОРБАНІАДА І БУРЕМНИЙ "УКРОП"

У 2016 році продовжилася гучна історія з ув'язненням Геннадія Корбана. Деталі судової справи емоційно обговорювалися адвокатами, прокурорами і свідками, засідання транслювалися у прямому ефірі. У березні 2016 року Корбана звільнили під домашній арешт, невдовзі він виїхав до Ізраїлю. Широкого розголосу також набула історія з позбавленням Корбана головування у партії  "Укроп". Декілька регіональних організацій, у тому числі і дніпрянська, відкрито заявили про незгоду з політикою керівництва партії. Наприкінці року партію очолив Ігор Коломойський.

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 9

2. ПОЛІЦЕЙСЬКА АТЕСТАЦІЯ

Влітку почався процес атестації "старих" міліцейських кадрів. Попри участь у атестаційних комісіях представників громадськості більшість голосів всеодно була на боці "МВСників". Активісти вели нерівну боротьбу за очищення лав поліції від корупціонерів, втім, всього атестацію в області не пройшло 309 поліцейських, що складає 5% від загального складу тих, хто атестувався. З них - 35% - керівного складу поліції Дніпропетровської області, 14% - середній командний склад нацполіції. Третина звільнених топ-поліцейських подали на оскарження атестації.

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 10

1. СЕПАРИ СЕРЕД НАС

Дніпропетровська область вважається форпостом боротьби з сепаратистською навалою. Втім, періодично на вулицях міст регіону можна побачити "колорадські" стрічки, патріотичну спільноту збурюють анонси неоднозначних форумів, то там, то тут з'являється реклама перевезень до окупованих  територій та до країни-агресора. Одна з прихильниць "руськага миру" у театрі Дніпра напала з молотком на АТОшника. Широкого розголосу набула низка "вокзальних" співочих акцій "путінських хористів", більшість з яких померкла на тлі патріотичних пісенних флешмобів. 

Топ зрад Дніпропетровщини - 2016: Вілкулівська рука Філатова і сепари серед нас - фото 11

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро