Топ зрад Дніпропетровщини-2017: Повернення "Бєркуту" і безкарний Плотницький

Неминучі гострі проблеми, які виникають будь-де, не можна порівнювати з тими, що створюються навмисне або спускаються на гальмах 

Топ зрад Дніпропетровщини-2017: Повернен…

Рік, що минув, радував і засмучував, а ще був багатий на непередбачувані новини. 2017-й також показав найболючищі проблеми, які заважають дніпрянам рухатися вперед до цивілізованого суспільства.

Нардеп Вілкул - ватажок "тітушок"

Хода 9 травня 2017 року у Дніпрі закінчилася бійкою між поліцією, "тітушками" і АТОвцями. Чисельні відеозаписи і фото свідчили про те, що спортивні молодики рухалися саме в колоні, яку очолював один з лідерів "Опоблоку" Олександр Вілкул.

У травні генпрокурор України Юрій Луценко з трибуни Верховної Ради заявив, звертаючись до Вілкула, що "Вони всі ("тітушки", – Ред.) інструктувалися, організовувалися і фінансувалися у вашому штабі на Дніпропетровщині особисто паном Вілкулом і паном Колесниковим". Врешті справи 10 "тітушок" передали до суду, нардепа Вілкула викликали на допити. Втім, крапка у цій справі ще не поставлена, слідство триває.

"Комунальних силовиків" Філатова очолив "екс-Бєркут"

Наприкінці травня 2017 року керівником КП "Муніципальна поліція" Дніпровської міськради призначили Андрія Ткаченка, який у часи Революції Гідності очолював дніпропетровський "Беркут". Це викликало хвилю обурення у активної частини мешканців міста, через що мер Борис Філатов банив підписників і ображав їх. Незважаючи на слова мера про нібито незаплямовану репутацію Ткаченка, у мережі почали поширювати його фото поруч з екс-нардепом Олегом Царьовим.

Кілька працівників міськради Дніпра заявили про звільнення через нове кадрове рішення мера, активісти провели акцію протесту під міськрадою. Втім, Ткаченко заявив про значне збільшення штату комунального підприємства і продовжив обіймати посаду. У 2017 році КП "Муніципальна гвардія" перейменували на "Муніципальна варта".

Суди над генерал-майором Віктором Назаровим і ватажком "ЛНР" Ігорем Плотницьким

Протягом 2017 року тривали судові засідання по справі генерал-майора Віктора Назарова - єдиного обвинувачуваного у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу влітку 2014 року. Генерал Назаров своєї вини не визнав, перед родичами загиблих не вибачився. Керівники силових відомств у суді давали покази, "як під копірку". 27 березня суд першої інстанції визнав винним генерала Назарова і призначив покарання у вигляді семи років позбавлення волі. Напередодні апеляції "ахметівський" телеканал показав фільм про "невинуватість" генерала Назарова, Міноборони та Генштаб підтримали апеляцію генерала. Рішення по апеляції суд поки не ухвалив.

Цікаво, що на Дніпропетровщині також мають заочно судити і ватажків так званої "ЛНР" Ігоря Плотницького, Андрія Патрушева та Олександра Гуреєва за організацію теракту щодо збитого 14.06.2014 р. літака ІЛ-76 з 40 десантниками та 9 членами екіпажу. Втім, дніпропетровські судді постійно брали самовідвід. Жодного засідання суду по цій справі так і не відбулося.

Четвертий рік АТО, а у волонтерів повно роботи

Волонтери, які у 2014 році буквально рятували українських воїнів, мають купу роботи і досі. Годують, вдягають бійців у лікарнях і шпиталях, допомагають з обладнанням і ремонтами, влаштовують їм свята і передають подарунки, збирають гроші на лікування. Майстрині плетуть маск-сітки і печуть смаколики, які разом з будматеріалами, інструментами і харчами знову везуть до АТО все ті ж волонтери.

"Недокапітальний" ремонт центрального мосту у Дніпрі

Капітальний ремонт Центрального мосту в Дніпрі почався у березні 2017 року. Відкрити відремонтований міст для всіх видів транспорту обіцяли повністю у грудні цього року. Втім, підрядник, якого пов'язують зі звільненим секретарем Дніпровської міськради Дніпра В'ячеславом Мішаловим, не впорався з завданням і наполовину. Тож, напередодні Нового 2018 року недоремонтовану половину мосту відкрили, а навесні обіцяли продовжити роботи, ймовірно, з іншим підрядником. Водії Дніпра рік потерпали від необхідності стояти в заторах, у той час як десятки "обраних" кожен час зручно користувалися "ксівами" і продовжували їздити Новим мостом. Восени активісти навіть влаштували акцію протесту, яка закінчилася зіткненням з поліцією, яка використала сльозогінний газ.

Депутатські "тушки" і нардепи-прогульники

У місцевих радах на Дніпропетровщині у 2017 році тривали перетрубації в лавах депутатських корпусів. Найбільші скандали лунали у Дніпровській міськраді, де наприкінці року Філатову вдалося сформувати стійку "промерську" більшість. На розвалинах колись найчисельнішої фракції міськради, "Опозиційного блоку", виникли два нових фракційних утворення – "За життя" і "Наш край". Врешті з 25 депутатів "Опоблоку", обраних у 2015 році, на кінець 2017 року залишилося всього дев'ять. Тепер найчисельнішою фракцією є "Укроп" з 20 "штиками". Не відрізнялися ідейною принциповістю і депутати Криворізької міськради з групи впливу "куми Вілкулів" Ольги Бабенко. Так, після їх гучного вигнання з лав "Батьківщини" вони повернулися "під знамена" політсили Юлії Тимошенко.

Деякі нардепи також зовсім несумлінно відносилися до своїх обов'язків. Так, Більше половини пленарних засідань пропустили чотири депутати з Дніпропетровської області: Вадим Нестеренко 53%, Костянтин Усов 56%, Денис Дзензерський 80%, Дмитро Ярош 98% засідань.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme