Старі-нові начальники: На Дніпропетровщині міняють очільників поліції у великих містах

У Дніпропетровській області на вищі посади у поліції повертаються старі кадри

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Старі-нові начальники: На Дніпропетровщи…
Фото: Валерій Лютий

На Дніпропетровщині прокотилася хвиля призначень нових поліцейських начальників. Через адміністративну реформу, що призвела до зменшення кількості районів, відділки поліції на місцях трансформувалися в управління. Тому начальниками вирішили призначити тих, хто, на думку обласного керівництва поліції, знає реалії місцевості і здатен впоратися із завданням зменшення злочинності. І не чужий для місцевої еліти.

Лютий повернувся

У центрі уваги опинився Кривий Ріг: туди повернули скандального Валерія Лютого. Він очолював поліцію міста до 2016 року, при цьому завалив атестацію. А залишився без посади після гучного скандалу з побиттям помічника нардепа Єгора Соболєва. Повідомлялося, що начальник поліції Кривого Рогу схопив за горло і вдарив головою об стіну колишнього бійця батальйону "Донбас" Віталія Чернявського. Сам Лютий, звичайно, все заперечував.

Тоді було призначено службове розслідування, а самого Лютого тим часом перевели на Черкащину. Проте і там його поява викликала протести місцевих активістів через те, що Лютого призначили таємно. Під будівлею місцевої поліції навіть підпалили шини. Але згодом все затихло.

У Кривому Розі тим часом поліцейські начальники не затримувалися. Керував Роман Ткаченко – його перевели до Жовтих Вод, а у зворотному напрямі прибув Іван Балабан. Але і він протримався до вересня 2019 року, коли з великою помпою новим начальником поліції призначили Сергія Лукашова – той прибув з Кам’янського. Тоді на призначення нового керівника навіть прибули нардепи – Юрій Корявченко, Юрій Кісєль і Владлен Неклюдов. Випадок для Дніпропетровщини унікальний.

Згодом виник скандал, коли виключений із фракції "Слуга народу" народний депутат Антон Поляков оприлюднив фрагмент нібито розмови своїх колег по партії із очільником поліції у Кривому Розі. Але це не завадило Лукашову пропрацювати до недавнього часу на своїй посаді. Тепер його офіційно повернули назад до Кам’янського.

Можна припустити, що зміна політичної кон’юнктури у Кривому Розі і призвела до подібних кадрових рішень. "Слуги" втратили позиції на батьківщині Зеленського, а Кам’янське для Лукашова досить гідний варіант, оскільки в нього налагоджені стосунки із керівництвом міста, яке після місцевих виборів не змінилося.

"Гаряча точка"

Ще однією точкою на карті, де змінилося керівництво поліції, став Павлоград. Неочікувано там опинилися криворізькі кадри. Місцеве управління поліції очолив Олег Квасков, який до недавнього часу працював у Покровському відділенні поліції Криворізького районного управління. Щоправда, Квасков призначений тимчасово.

Слід зазначити, що Павлоград став проблемним місцем після гучного скандалу. Ще у червні 2020 року Служба безпеки України припинила протиправну діяльність злочинної організації під керівництвом начальника міської поліції.

За попередньою версією слідства, керівник відділу поліції спільно з підлеглими з метою штучно наростити показники фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Зокрема, вони залякували та катували підозрюваних для отримання необхідних показів, фабрикували штучні докази для подальшого виявлення та швидкого розслідування неіснуючих злочинів.

Було проведено понад 20 обшуків, під час яких СБУ вилучила матеріали фальсифікованих кримінальних проваджень і засоби катування.

Згодом слідство встановило, що упродовж 2019-2020 років поліцейські змушували місцевих жителів вчиняти злочини – крадіжки, зберігання наркотичних засобів, зброї, здійснюючи щодо них психологічний тиск та насильство. За вчинення цих злочинів поліцейські надавали потерпілим гроші та наркотичні речовини, а в подальшому притягували їх до кримінальної відповідальності.

У січні 2021 року ця справа була спрямована до суду, і тепер поліцейські опиняться на лаві підсудних. Тож, новому начальнику поліції доведеться не тільки наводити лад у криміногенній ситуації в місті, а й відновлювати репутацію поліції в очах місцевих жителів. Людина здалеку на цю роль підходить. Проте поки що не зрозуміло, скільки в цих призначеннях політики, а скільки "оперативної" необхідності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme