Сесія Дніпровської міськради: гроші рікою і відділ боротьби з корупцією
На 58-й сесії Дніпровської міськради вдалося уникнути політичного протистояння
У Дніпрі чергова сесія міськради відбулася напрочуд спокійно і відносно толерантно, хоча передвиборча боротьба з прицілом на місцеві вибори вже йде повним ходом. Міська влада свариться з обласною, а недавній десант з нардепів від "Слуги народу" закінчився скандалом навколо коштовного бенкету під час карантину в одному з елітних ресторанів міста. До того ж, враховуючи презентацію міським головою Борисом Філатовим партії "Пропозиція" на тлі обшуків у міськраді, багато хто чекав від сесії більшого градусу напруги. Втім, обійшлося без пристрастей.
Прапор не чіпати
Фракція ОПЗЖ у міськраді намагалася підлити масла у вогонь вимогою зняти червоно-чорний прапор, який встановили біля будівлі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, і демонтувати флагшток. Більш того, пролунала вимога покарати тих чиновників міської ради, які надали дозвіл на встановлення прапора. Однак, міський голова Дніпра максимально "делікатно" заявив, що він не дозволить нікому перед виборами "поставити себе на розтяжку" між двох вогнів. Тому усі політичні заяви ігноруватиме.
Після сесії Філатов визнав, що готовий до подібних заяв і сприймає їх виключно як передвиборчі трюки. "Під час передвиборної кампанії, котра де-факто вже почалася, багато хто хоче на цьому піаритися. Утім за п’ять років своєї каденції я завжди підкреслював: міські депутати повинні займатися міськими проблемами. Депутати Верховної Ради нехай вносять у суспільство питання загальнонаціонального порядку", – сказав він.
Життя у борг
Загалом це був лише один з небагатьох політичних випадів під час сесії, далі депутати почали розглядати питання, пов’язані із бюджетом. Ще перед сесіє місцеві активісти акцентували увагу громади, що знову потечуть рікою кошти у комунальні підприємства під виглядом поповнення статутних фондів. Особливу увагу приділили двом сумам – на парковки і ливневки.
Останніми днями у Дніпрі йдуть дощі, і майже з усіх районів міста надходять повідомлення про підтоплення, ріки і озера на житлових масивах. Проте КП "Гідроспоруди", яке опікується цими питанням, отримало лише 195 тис. грн. У той же час, КП "Міськавтопарк", яке опікується парковками отримало понад 29 млн грн.
Але найбільше суперечок точилося навколо кредиту у розмірі понад 470 млн грн, який має піти на реконструкцію площ і парків міста. Це питання змушені були винести окремо за вимогою фракції "Громадська сила", яка наполягала, що не можна у передвиборчий рік брати такі кредити, тим більш не на вирішення критичних проблем, а на роботи, які наступного року можна виконати за бюджетні кошти. Тим більше, що за останній час місськрада вже набрала кредитів майже на 2 млрд грн. Але все ж таки депутати ухвалили рішення про кредит.
І, нарешті, з найбільшою іронією перед сесію сприймалося рішення про створення при міськраді відділу з питань запобігання корупції у кількості 5 штатних одиниць. На тлі останніх обшуків у міськраді і корупційних скандалів це викликало в багатьох посмішку. Проте Філатов підкреслив, що це не його особиста забаганка.
"З цього приводу деякі міські активісти намагаються пащекувати. Утім, це – не наша забаганка, а чіткі рекомендації Національної комісії із запобігання корупції. Ми отримали відповідний рекомендаційний лист. Подібні підрозділи створено і в інших місцевих радах", – зазначив він.
Особливості перейменування вулиць
Попри суперечки навколо політики і бюджету, депутати ухвалили і низку важливих питань соціальної спрямованості. Наприклад, про створення відділення для жінок, котрі постраждали від домашнього насильства. Воно працюватиме на базі місцевого центру соціальної підтримки дітей та родин. Перебувати там можна буде до півроку, поки жінки не залагодять усі проблеми на особистому фронті. На сьогоднішній день там вже перебувають 7 мам та 14 дітей.
Паралельно також створено службу раннього втручання для допомоги і підтримки сімей з дітьми з порушеннями психічного та фізичного розвитку. Щоправда, нова служба запрацює у 2021 році.
Дитина разом з батьками отримає можливість перебувати відділенні упродовж дня. Головна мета такого центру соціальна адаптація і реабілітація. Обіцяють індивідуальний підхід і допомогу у створенні оптимальних умов для збереження здоров’я дитини та її розвитку.
Ще одне питання сесії, по якому ухвалене рішення, урегулювання перейменування топонімів міста. По-перше, у Дніпрі назвали вулицю на честь Аміни Окуєвої. По-друге, заборонили називати вулиці ім'ям загиблих в АТО бійців без нагород. Вулиці дозволено називати лише ім'ям загиблих, яких було відзначено державними нагородами: званням Героя України, орденом Богдана Хмельницького (повний лицар), орденом "За мужність" (повний кавалер), або за зверненням ініціативної групи мешканців проїздів міста Дніпра (вулиць, провулків, проспектів, площ тощо), які передбачається перейменовувати.
Таким чином, чергова сесія міськради пройшла доволі продуктивно, але наступні з великою долею вірогідності будуть вже більш політизованими і гарячими з огляду на передвиборчі реалії.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро