Рік "гаражного геноциду" у Дніпрі: Як обламалися шахраї, а дніпряни навчилися платити за своє

Після того, як було знесено понад сотню гаражів, місцеві мешканці намагаються не грати з вогнем і узаконювати свої металеві конструкції

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Рік "гаражного геноциду" у Дніпрі: Як об…

Восени минулого року у Дніпрі стартувала практична фаза плану з узаконення залізних гаражів, які виростали у спальних районах міста, наче гриби після дощу. Ситуація справді вимагала рішучих кроків, оскільки існувала ціла низка проблем.

По-перше, точної кількості залізних коробок для автівок не знав ніхто – вона була відома тільки приблизно, і одночасно з оформленням усіх необхідних документів важливо було провести щось на кшталт інвентаризації. По-друге, неврегульованість питання призвела до того, що гаражі почали виникати скрізь – навіть під вікнами багатоповерхівок і біля дитячих майданчиків. По-третє, часто-густо в цих гаражах існували незаконні пункти прийому металобрухту, що теж додавало клопоту і правоохоронцям і місцевим жителям. Тож тим більше було цікаво подивитися, що з того вийде.

На один законний десятки "лівих" 

На початку все виглядало так, що задумка місцевої влади не вдасться, оскільки хаотичність процесу встановлення гаражів просто зашкалювала. За словами начальника інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради Руслана Мороза, за їхніми підрахунками у місті близько 10 тис. залізних гаражів, і лише чверть – законні. "Ще за старих часів інваліду дозволялося при наявності транспорту встановлювати металевий гараж у дворі. Таких з двох тисяч зараз виявилося тільки чотири. Користуючись слабким контролем з боку влади, з року в рік люди "доточували" до інвалідних гаражів звичайні. Є двори, де таких по 30-50 штук наліплено", – казав він.

Спочатку все йшло не так гладко, як сподівалися. Люди певний час не схотіли усвідомити, що тепер доведеться сплатити за те, що раніше було задарма, і узаконити свої залізні гаражі. За користування законними гаражем, який є елементом благоустрою міста, власник мав сплачувати 260 грн щомісяця до міського бюджету. Тому час від часу виникало силове протистояння між власниками і комунальниками, які приїжджали демонтувати "коробки". Комунальників рятувала силова підтримка бійців "Муніципальної варти".

Вже у кінці вересня 2019 року у міськраді відзвітувалися, що  Дніпрі демонтовано 115 гаражів, ще 150 жителів прибрали їх самостійно в районах, де передбачається реконструкція прибудинкових територій. За 2 місяці по місту було розвішано 5300 приписів, і 2241 гараж був належним чином оформлений.

Як прокинулися шахраї, але було запізно

Наступна хвиля знесення гаражів припала вже на березень 2019 року, коли акцент був зроблений на знищення споруд, де незаконно приймали макулатуру чи металобрухту. Акцент вже робився на скарги мешканців міста.

Можна сказати, що це вже був наступний етап "гаражного геноциду", оскільки до власників останніх тепер була вимога не тільки узаконити споруди, але й слідкувати за їхнім зовнішнім виглядом. За брудний гараж чи рекламу наркотиків передбачили штрафні санкції. А вже у кінці серпня цього року знову почали з’являтися "розстрільні списки".

Розуміючи, що процес триває, до нього вирішили долучитися шахраї. Дивно, що вони чекали майже рік, оскільки давно відомо, що там, де з’являються гроші, пасуться і ті, хто любить заробляти їх швидко на чужій довірливості. І от по Дніпру почали масово з’являтися оголошення від імені Дніпровської міської ради, що з 1 вересня 2019 року ніби змінився розрахунковий рахунок підприємства для оплати за порушення правил благоустрою міста і з додатком нових реквізитів. І власникам гаражів пропонувалося перераховувати кошти на банківську картку.

Важко сказати, скільки довірливих містян купилося на такі оголошення, але у Філатова на це відреагували досить швидко. "За попереднім розслідуванням, картка  виявилася оформленою на жительку Кам’янського, без певного місця мешкання. Такі оголошення – шахрайські дії", – заявили у міській раді.

Пів тисячі розібрали, понад сотню демонтували

Отже, нині можна підбити певні підсумки "гаражного геноциду" у Дніпрі. По-перше виявилося, що їх понад 16 тисяч, а не 10 тисяч, як прогнозувалося. Точна цифра узаконених споруд становить 10083 гаражі. Результат досить непоганий, враховуючи, що мешканці міста активно пішли оформлювати необхідні папери. Як стверджують, у міськраді, кожного дня приходять по 50 осіб.

"Коли інспектори фіксують такий об’єкт, його власникові надається повідомлення-припис із вимогою узаконити гараж. Якщо цього не відбувається, маємо право примусово прибрати об’єкт. Нині демонтували 139 гаражів. Водночас 483 власники демонтували самостійно, оскільки споруди розміщувалися із порушеннями", – заявив заступник начальника інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради Олександр Ніколаєнко. 

Можна сказати, що справу із узаконенням гаражів у Дніпрі зрушили з місця, але про повну перемогу казати зарано. Між тим, у Дніпрі вже розмірковують, що наступне попаде під гарячу руку міської влади. На одній з сесій міськради міський натякнули на "геноцид вуличної торгівлі". Боротьба з цим явищем, звичайно ведеться, але масштабного наступу ще не було.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme