Прокат алкоголю: Як у Дніпрі відреагували на ухвалення "напівсухого закону"

Заборона продажу алкоголю у нічний час викликала бурхливе обговорення серед містян

Прокат алкоголю: Як у Дніпрі відреагувал…

23 травня міськрадою Дніпра було ухвалене рішення "Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території м. Дніпра в нічний час", згідно з яким забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території м. Дніпра з 22:00 до 7:00 щодня, у тому числі у вихідні дні та свята. Під заборону підпадають і деякі святкові масові заходи.

Міськрада обгрунтувала необхідність ухавалення такого рішення піклуванням за збереженням громадського порядку у нічний час і турботою про здоров'я містян. У станніх же думки з цього приводу розділилися: одні мешканці міста вітають заборону і радіють, що у дворах поменшає п'яних компаній, інші вважають це наступом на свободу особистості, треті побоюються, що слідкувати за дотриманням заборони будуть вибірково, натомість "розквитне" тіньовий ринок контрафактного, фальсифікованого і сурогатного алкоголю, і, відповідно, стрибане вгору кількість отруєнь неякісною оковитою.

Користувачі "Фейсбуку" одразу згадали радянські часи "сухого закону", коли алкоголь можна було купити у таксистів, але за значно вищою ціною. "Вигадав рекламну акцію для таксистів Дніпра. "Замовляй такci пiсля 22:00, та отримай пляшечку горiлки у подарунок", - пише В'ячеслав Поездник.

Критики нагадують про те, що раніше рішення про "напівсухий закон" оскаржувалися у Кам'янському і Запоріжжі, і суд визнавав заборону на нічну торгівлю алкоголем незаконною. Втім, інші зауважують, що 23 квітня 2018 року президент України підписав ухвалений Верховною Радою закон, який надає органам місцевого самоврядування повноваження встановлювати обмеження на продаж алкоголю. У тому ж Кам'янському тричі судом скасовували рішення міськради щодо заборони нічного продажу алкоголю, але депутати вчетверте збираються винести це питання на обговорення.

у ось у мене під будинком "Варус". Всі лавочки забиті бухими товаришами, які прямо в ньому і "таряться". Без газового балончика я не ходжу вечорами. Якщо прикриють "Варус" і "Море пива", я тільки за. У наливайки підуть не всі", - зазначає Oleksandr Schut.

"Це рішення проблему не вирішить, на мій погляд. З'явиться підпільна торгівля, гопота почне виносити нічні магазинчики і зросте число отруєнь сурогатами", - висловлюється Денис Сінегін.

"Те, що це повторювання за Києвом - бог з ним. Те, що в нічних аптеках все одно будуть продавати спирт і "бояру" - теж зрозуміло. Те, що, як брали самогонку в приватному секторі з рук у тьоті Наді, так і будуть брати, теж ясно. Те, що це, по суті, практично радянське обмеження - теж зрозуміло", - вважає Борис Мухін.

"Якщо вам приспічить горілку брати ввечері, є два простих варіанти: або її брати до 9 вечора в супермаркеті або магазинчиках. Або піти і упитися в барі до 2 ночі. Ще можна купити контрабандно з націнкою. В чому проблема?", - пише користувач As Sia."Заборонити продавати алкоголь після 22:00 - це як заборонити продавати тютюн після 22:00. Закони НЕ працюють. Хто курив в громадських місцях, той так і курить там, а хто бухав, той так і буде бухати і після 22-ї", - зазначає Serhii Melnyk.

"Заборона продажу - це зовсім не заборона вживання", - додає Всеволод Новохатько.

"[Можна] прокат алкоголю зробити. Немає продажу - немає проблем", - жартує Yaroviy Ruslan.

Ще один "лайфхак" підказує активіст Всеволод Новохатько: мешканцям, які живуть близько до краю міста, можна вночі йти у найближчий супермаркет. Наприклад, жителі ж/м Лівобережний можуть навідатися у ТЦ "Караван", який територіально розташований за межею Дніпра, а мешканці ж/м Тополя – у супермаркет найближчого селища

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme