Про буржуїв і ковбасу: Як у Дніпрі депутати на сесії сперечалися без Філатова

Як не дивно, але головною передвиборчою темою у Дніпрі залишаються парковки

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Про буржуїв і ковбасу: Як у Дніпрі депут…

Без бійки, але на підвищених тонах – так можна передати атмосферу на черговій сесії Дніпровської міської ради. Боротьба за виборця вже почалася, але тем, де можна стріляти прямо в лоба електорату ще не дуже багато. Мабуть, депутати бережуть набої перед жовтневою сесію, коли можна бути з прапором біти у наступ за права людей. А поки перестрілка, а в окремих питання – невеличке загострення. Як і передбачалося, резонансним виявилося питання щодо парковок.

На сесію зібралося трохи більше 40 депутатів. Певна кількість народних обранців продовжують ігнорувати сесії, бо не згодні за карантинним режимом її проведення. Вони наполягають, щоб важливі для міста питання обговорювалися в сесійній залі, а не на подвір’ї міської ради.

Слід зауважити, що міський голова Дніпра Борис Філатов на останніх сесіях започаткував таку собі традицію – оголошував про її початок, а потім залишав депутатів, посилаючись на термінові справи. Так було і цього разу. Привітавши депутатів із початком нового політичного сезону, Філатов заявив, що йому треба терміново комусь зателефонувати, і зник. Тож з’ясовувати стосунки депутатському корпусу довелося під наглядом секретаря міськради Олександра Санжари.

Таку поведінку Філатова можна вважати небажанням приймати той чи інший бік у суперечливих питаннях. Оскільки міський голова позиціонує себе як людина, яка здатна виграти восени мерські вибори вже у першому турі, то і демонструє, що він над схваткою і вищий за усі ці політичні розбірки.

Власне розбірок, як таких, не було аж до питання про парковки. До цього більшість питань голосували блоками. А потім почалася веселуха. Передісторія цієї теми така. Днями суд визнав незаконним базове рішення міської ради про тариф на парковки у Дніпрі від 2011 року. Тобто формально парковки мають бути безкоштовними. Про це розтрубили у соціальних мережах із закликом саботувати необхідність платити за цю послугу.

Міськрада в якості реакції на цю подію підготувала проект рішення про встановлення тимчасового тарифу на парковки на рівні 10 грн. Це подавалося як компромісне рішення до того, як будуть витримані усі передбачені процедурою законні дії перед встановленням тарифу – громадські слухання і т. д. Компромісним його вважали тому, що при нинішньому тарифу на паркування у центрі Дніпра в 15 грн пропонувалося запровадити 10 грн.

Ось тут і почалися баталії. Найбільш красномовними були ймовірні кандидати на мерських виборах – Загід Краснов від "Громадської сили" та Сергій Нікітін від ОПЗЖ.

Краснов вкотре запропонував встановити тимчасовий тариф на парковку у розмірі 0 грн. І додав, що подібного роду платежі з мешканців міста мають збирати не комерсанти, а комунальні підприємства, щоб усі гроші надходили до міського бюджету.

Нікітін, у свою чергу заявив: "Чому безкоштовними мають бути парковки, а не ковбаса? Чому буржуї на "Лексусах" мають безкоштовно паркувати свій автопарк?" При цьому додав, що сам він готовий платити за свій джип, аби ці кошти йшли на цільові програми. Щоправда, такої практики у Дніпрі досі немає.

В якості вогневої підтримки мерія запросила на сесію представників КП "Міськавтопарк" і паркувальної інспекції. Вони провели лікбез з фінансових питань. Зокрема, було заявлено, що головна мета парковок і її вартості – не можливість поставити свої автомобілі у центральній частині міста, а навпаки – змусити водіїв туди не їхати, щоб не було транспортного хаосу.

У підсумку було дане протокольне доручення комунальникам підготовити звіт, скільки і куди коштів надходить з парковок. І цей звіт мають оприлюднити на наступній сесії міськради у жовтні. А поки депутати все-таки затвердили тимчасовий тариф на парковки у розмірі 10 грн. Крім того, у разі першого порушення правила паркування на водія чекає не штраф, а попередження.

 Таким чином, тема парковок залишитья головною передвиборчою темою у Дніпрі аж до самих виборів. Хоча ймовірно, що у жовтні будуть ще сперечатися навколо тарифів, оскільки прийде час опалювального сезону.

А там вже і будуть з’ясовувати, хто кому більший буржуй, і скільки має коштувати ковбаса.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme