Під прапором референдуму: Хто йде на вибори мера Дніпра від ОПЗЖ

У Дніпрі опозиційну силу на виборах міського голови представлятиме юрист з чиновницькою кар’єрою Сергій Нікітін

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Під прапором референдуму: Хто йде на виб…

Мерська гонка у Дніпрі набирає обертів, і фактично зрозумілі усі розклади. Інтригою залишається лише те, кого виставить на перегони "Європейська солідарність". А от головна опозиційна сила у місті, ОПЗЖ, вже визначилася з кандидатом. Це голова фракції партії у міськраді Сергій Нікітін.

Офіційно його ще не висунули, але це лише формальність з огляду на те, що керівництво обласної структури не тільки назвало його ім’я, але й дуже активно піарить у ЗМІ в своїх інтерв’ю. Його включають у соцопитування, він постійно у медійній сфері.

Слід зазначити, що Нікітін лише кілька років активно подає себе в інформаційному просторі. До міської ради він прийшов під прапорами "Опозиційного блоку", але після великого переформатування, коли з команди Вілкула пішла велика частина депутатів, став представником ОПЗЖ. З 2019 року є керівником міського осередку партії.

На парламентських виборах 2019 року Нікітін балотувався на одному з округів Дніпра, де був другим – програв представнику "Слуги народу" В’ячеславу Медянику, але обійшов чинну на той час нардепку Тетяну Ричкову. Його результат склав 14,39% голосів.

Кар’єра Нікітіна є типовою кар’єрою держслужбовця. Він народився у Дніпрі 14 червня 1982 року. З 1999 по 2004 роки навчався у Дніпропетровському національному університеті за спеціальністю правознавство та здобув кваліфікацію юриста.

З 2007 по 2010 роки навчався у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при президентові України за спеціальністю державне управління та здобув кваліфікацію магістра державного управління. Рік він пропрацював юрисконсультом в одній з комерційних фірм, а далі почалася кар’єра чиновника.

З 2005 по 2008 рік був начальником юридичного відділу у комітеті комунальної власності Дніпропетровської міської ради;

З 2008 по 2011 рік був заступником начальника управління в управлінні комунальної власності Дніпропетровської міської ради;

З 2011 по 2016 рік – заступником начальника управління корпоративних прав в департаменті корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради.

Нині він – фізична особа-підприємець.

Таким чином, за Нікітіним немає якогось негативного шлейфу, який мають майже всі кандидати на посаду мера Дніпра, і антирейтинг в нього невисокий, але й у впізнаваності серед мешканців Дніпра, вочевидь, він поступається конкурентам. Тобто велику вагу матиме фактор підтримки мешканцями міста саме ОПЗЖ.

Головний передвиборчий меседж, який несе виборцям Нікітін – це так званий Дніпровський референдум. Через це у Дніпрі виникало багато скандалів. І хоча сам Нікітін наполягає, що йдеться про те, що в самих дніпрян треба запитати, які проблеми їх турбують найбільше, на бордах це виглядає двояко.

Кандидат від ОПЗЖ не замічений в якихось публічних скандалах у міськраді, хоча на останній сесії міськради зчепився з лідером "Громадської сили" Загідом Красновим щодо парковок. На вимогу Краснова зробити їх безкоштовними він відповів, що з таким же успіхом можна вимагати безкоштовної ковбаси, а буржуї на "Лексусах" нехай платять гроші. І зазначив, що він за свій джип завжди платить.

До речі, в декларації Нікітіна зазначено, що в його власності автомобіль "ДЕУ Єсперо" 1997 року, а їздить він також на "Тойота Камрі", який належить його батькові. Дружина Нікітіна має у власності "Порш Кайен".

Судячи з декларації про доходи, власной квартири у політика немає. Він користуєтья житлом матері у с. Авіаторське площею 62 кв. м, Там же – квартира його дружини площею 33 кв. м. У самого Нікітіна є лише гараж, більший за площу цієї квартири (44 кв. м) у тому ж Авіаторському.

За рік Нікітін отримав від комерційної діяльності 1,01 млн грн. Значно більше, 1,2 млн грн, він отримав у подарунок від батька. Зарплата дружини – котра з "Кайеном" – склала майже 39 тис. грн, а ще 19 тис. було отримано в якості допомоги на дитину.

Родина зберігає накопичення у готівці. У декларації йдеться про 1,06 млн грн у самого політика і 69 тис. грн у дружини.

Для Нікітіна це перша спроба здобути мерське крісло, але, за даними різних соціологічних опитувань, йому буде важко пробитися до другого туру. Але підняти особистий рейтинг – справа цілком реальна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme