ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Під Дніпропетровськом з радіоактивного хвостосховища виганяють 40 підприємств

Під Дніпродзержинськом і у Жовтих Водах є величезні зони ядерних відходів
Depo.
18 квітня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua
Під Дніпропетровськом з радіоактивного хвостосховища виганяють 40 підприємств
Під Дніпропетровськом з радіоактивного хвостосховища виганяють 40 підприємств

Про це повідомила в.о. начальника Головного управління Держсанепідслужби України в Дніпропетровській області Неля Салькова, передає Depo.Дніпро.

На території колишнього Придніпровського хімічного заводу зберігаються 36 млн тон радіоактивних відходів. 

За словами Салькової, у Дніпродзержинську гамма фон знаходиться у природних нормах, але на території самого підприємства спостерігаються значні перевищення.

Враховуючи, що на території заводу продовжують роботу 40 підприємств, наразі розглядається питання про їх вивіз за межи території.

"Поки ще єдиним профілактичним засобом проти радіоактивного опромінення працівників є тільки скорочений робочий час. Доступ на територію обмежений", - зазначила Салькова.

Відомо, що наразі на території ПХЗ працюють десятки підприємств, які, зокрема, мали займатись доглядом за місцями захоронення відходів заводу.

Нагадаємо, що до 2014 року працювала програма з їх дезактивації. Втім, на сьогодні такої програми немає. Представники Міжнародної агенції з атомної енергії проводять дослідження на території заводу. До кінця поточного року мають закінчити вимірювання, і буде прийнято рішення про виділення коштів на дезактивацію за рахунок міжнародних інституцій.

Подібні території радіоактивного зараження на території Дніпропетровщині є тільки у Жовтих Водах.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро