ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Антикомуністичним перейменуванням в дніпропетровцях хочуть пробудити нових "цукербергів"

Думки істориків розділилися: одні хочуть перейменувати центральний проспект Дніпропетровська на Яворницького, інші – на Поля
Depo.
24 липня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua

Про це Дніпро.depo.ua повідомляє за результатами прес-конференції за участі дніпропетровських істориків.

Комісія з перейменування у Дніпропетровську визначилася. Відповідно до протоколу засідання комісії від 26 червня, головний проспект пропонують назвати іменем Дмитра Яворницького. А іменем підприємця Олександра Поля, який дав поштовх розвитку металургійної промисловості в регіоні, назвати сучасний проспект Кірова.

Як зазначив кандидат історичних наук, викладач Дніпропетровського гуманітарного університету Дмитро Каюк, постать Яворницького за своїми масштабами та "рельєфністю" немає рівних.

Кандидат історичних наук, директор інституту О.Поля Володимир Панченко наполягає на тому, що саме центральний проспект має носити ім'я видатного підприємця, щоби змінювати свідомість дніпропетровців. Він вважає, що у Дніпропетровську бракуе стартапів і своіх "цукербергів".

"Ми зкаликаємо до нового творення. Ми вміємо співати, носимо вишиванки, але ми не створюємо Гугл, Майкрософт. А ми повинні собі поставити за ціль створювати Google і Microsoft. І тоді наші вишиванки будуть дорогими: по тисячі доларів, а не по 20 гривень", - заявив Володимир Панченко.

Він повідомив, що таку ідею лобіюватимуть серед депутатського корпусу, який буде формувати остаточне рішення.

Більше новин про суспільні події Дніпропетровська читайте на Дніпро.Депо.